BAŁWANKI – PRACA METODĄ EPR

Zima to piękna tajemnicza pora roku- dni są bardzo krótkie a noce długie. Świat przykryty jest cudownym puszystym śniegiem…

W czwartek  dzieci  wykonały kolejną pracę plastyczną metodą EDUKACJI PRZEZ RUCH DOROTY DZIAMSKIEJ. Trzylatki  kreśliły rytmicznie jedną ręką (raz prawą, raz lewą) kreski tworząc śnieg.  Następnie obrysowywały od talerzyków koła tworząć bałwana. Potem przyklejały bałwankowi guziczki, kapelusz, oczy, nos i kapelusz. Oczywiście wszystkie etapy pracy odbywały się przy muzyce, której towarzyszył naturalny i spontaniczny ruch organizmu. Podczas wykonywanego zadania uśmiech towarzyszył przedszkolakom cały czas. Celem prezentowanej metody jest aktywizowanie pamięci długotrwałej. Z niecierpliwością czekamy na następne zajęcia.

• Zespół Szkolno – Przedszkolny nr7

Przedszkole Nr 23,