Gdy choruję… 15.04.2020

WITAJCIE, MALUSZKI : )

Czy wyspałyście się dzisiejszej nocy? Pewnie tak, a jeśli nawet jesteście jeszcze senne, to zapraszam do wesołej, rozbudzającej zabawy. Zamieńcie się teraz w pajacyki i bawcie się z Rodzicami i Rodzeństwem przy muzyce.

Wasz kolega, Kajtek niedawno przechodził zapalenie ucha. Dzisiaj, niestety, znowu czuje się nie najlepiej… (do odtworzenia fragment 0:00-3:29).

Czy wiecie na co tym razem rozchorował się Kajtuś? Jakie są objawy ospy wietrznej? W jaki sposób możemy zarazić się ospą? Kto jeszcze, oprócz Kajtka zachorował na ospę? W jaki sposób należy leczyć tę chorobę?

Kajtek, podczas choroby znalazł sposób na nudę. Wykleił razem z mamą figurkę ulubionego dinozaura czerwonymi kropeczkami. Wy też pobawcie się wspólnie, ozdabiając sylwetę dinozaura. Wydrukowaną postać możecie starannie pokolorować, a następnie wykleić plastelinowymi kropeczkami. Gimnastykując palce u rąk, formujcie z plasteliny drobne kuleczki, a następnie, dociskając je do papieru wyklejajcie dinozaura w taki sposób, aby miał je na różnych częściach ciała (nie musicie się ograniczać do narysowanych kółeczek : ). Wasz dinozaur, w miarę Waszych postępów, będzie wyglądał na coraz bardziej ,,wysypanego”. : ) Pamiętajcie o wykonaniu i podesłaniu nam pamiątkowego zdjęcia. Niedługo, wszystkie Wasze prace pojawią się w naszej grupowej fotorelacji. (Poniżej załącznik przeznaczony do druku).

Po zakończeniu pracy plastycznej umyjcie dokładnie ręce. Właśnie… właśnie… Jak dokładnie myć ręce? – na to pytanie odpowie Wam Myszka w Paski.

Już wiecie, jak ważne jest staranne mycie rąk. Pomaga to w utrzymaniu dobrego stanu zdrowia i w zapobieganiu chorobom zakaźnym, podobnie, jak prawidłowe i regularne oczyszczanie nosa, zwłaszcza podczas kataru. Razem z Myszką w Paski nauczycie się również samodzielnego, poprawnego oczyszczania nosa. : ) Przygotujcie chusteczki : ) i nie zapomnijcie po wszystkim o starannym umyciu rąk. : )

p. Monika

  • Przedszkole Nr 23,
    ul.Wolności 26
    80-538 Gdańsk

  • NIP 583-21-27-009
    tel./fax 583464949
    sekretariat@p23.edu.gdansk.pl