MAGIA I CZARY CZYLI PRZEDSZKOLNE ANDRZEJKI

Andrzejek to czas.
Niech magia i wróżba
Królują wśród nas.
Już zaczynamy, już nie czekamy.
Zabawa dalej, start!”

Wróżby andrzejkowe to tradycja pielęgnowana od prastarych czasów i przekazywana z pokolenia na pokolenie. Od wieków w kraju nad Wisłą wierzono, że 29 listopada nastaje na ziemi niezwykły czas, czas w którym otwierają się drzwi do nieznanej przyszłości. Dziś Andrzejki to czas wspaniałej zabawy przy wróżbach i muzyce.W przedszkolu od samego rana dało się odczuć atmosferę podekscytowania, zwłaszcza u maluchów.  Przedszkolaki poznały tradycję wróżb andrzejkowych. Nie zabrakło wróżenia z butów, magicznego pudełka, wrzucania monet do wody  czy wirującej butelki. Przedszkolaki dowiedziały się, co czeka ich w niedalekiej przyszłości (kto musi uważać na zdrowie, kto je za dużo słodyczy, do kogo pierwszy przyjdzie Mikołaj …) i tej bardziej odległej (np. dotyczącej tego, jaki zawód wybiorą przedszkolaki jak już dorosną). Największą atrakcją było lanie wosku. Czy wróżby się spełnią – tego nie wie nikt. Pewne jest to, że przyniosły one wszystkim wiele radości i były okazją do wspólnej zabawy. Ten magiczny dzień wróżb i czarów Andrzejkowych bardzo spodobał się wszystkim przedszkolakom. Zakończyli go wspólną zabawą przy dźwiękach wesołej muzyce.

• Zespół Szkolno – Przedszkolny nr7

Przedszkole Nr 23,