NASZA WIGILIA

Wigilia  Bożego  Narodzenia  to  jeden  z  najpiękniejszych  dni  w  roku, na  który  czekamy  i  przeżywamy  go  uroczyście  w   domach   jak  i  w  naszej  „przedszkolnej  rodzinie”.  W  naszym  przedszkolu  dzieci  każdego  roku  poznają  tradycje  i   zwyczaje  świąteczne  i  chętnie  aktywnie  uczestniczą  w  przygotowaniach:  wykonują  ozdoby  choinkowe, pieką pierniczki i dekorują salę .

W  dzień   przedszkolnej  Wigilii  18.12.2020 r.  w  całym  przedszkolu  panowała  radosna, ożywiona  atmosfera.  Świąteczne  dekoracje  w  całej  placówce,  dzieci  w  galowych  strojach  wprowadzały  nastrój  oczekiwania  na  wyjątkowe, niecodzienne  wydarzenia.

O  wyznaczonej  godzinie  w  sali  „Pingwinków”  zebrały  się  dzieci,  zasiadły  przy  odświętnie  nakrytym  stole .  Pani  Dyrektor  złożyła   dzieciom   najlepsze  bożonarodzeniowe  życzenia,    a  następnie  wspólnie  zasiedliśmy do tradycyjnej „wieczerzy”.

Podczas  posiłku  cicho  rozbrzmiewały  kolędy.

Kultywowanie  takich  tradycji  jest  dla  dzieci  szczególnie  ważne.  Kiedyś  one  zastąpią  nas – dorosłych  w  przekazywaniu  tej  tradycji, do  której  jesteśmy  bardzo  przywiązani  i  co  stanowi  dla  nas  niezaprzeczalną  wartość.  Takie  podniosłe  chwile  nie  tylko  utrwalają  dzieciom  znajomość  zwyczajów  świątecznych  lecz  również  wzmacniają  serdeczne  relacje  między  nimi.  W  świadomości  naszych  dziadków  Wigilia  była  świętem  radości, pojednania  i  życzliwości.

• Zespół Szkolno – Przedszkolny nr7

Przedszkole Nr 23,