POZNAJEMY REKSIA

Chyba każdy wie, że najpopularniejszym i nasympatyczniejszym pieskiem z kreskówek dla dzieci jest REKSIO:) Jego przygody zawsze rozśmieszają nawet największych ponuraków. Dzisiaj dzieci miały przyjemność poznać tego zabawnego psiaka. Obejrzały bajkę „Reksio kompozytor”. Dzieci już wiedzą że każda piosenka powstaje dzięki nutkom więc w sali szukały ich. Było ciężko ale bystre oczy dzieci wszystkie nutki odznalazły. Przedszkolaki poznały również instrumenty muzyczne. Niektóre nazwy były bardzo trudne. Tworzyły własną muzykę bo muzyka jest pokarmem dla duszy. Muzyka ma pozytywny wpływ na ogólny rozwój dziecka a trening muzyczny może pomóc w szybszym rozwoju mózgu. Muzykę można również wykorzystać w „Edukacji przez ruch” D.Dziamskiej. System ten wspiera prawidłowy rozwój dziecka zapewniając wszechstronną zintegrowaną stymulację. Dzieci kreśliły kreski z góry na dól w rytm muzyki. Praca ta była bazą do wykonania budy dla Reksia. Kiedy Reksio doczekał się już nowej budy dzieci zaśpiewały mu piosenkę o jesieni. I tak upłynął nam kolejny dzień zabaw z bajkami:)

• Zespół Szkolno – Przedszkolny nr7

Przedszkole Nr 23,