,,Psuje” i bałaganiarze 11.05.2020

DZIEŃ DOBRY : )

Witam Was, Przedszkolaki. Jak upłynął Wam weekend? Mam nadzieję, że znakomicie i macie mnóstwo energii na najbliższy tydzień.

Dzisiejsze zajęcia rozpoczniemy od zabawy przy piosence o zabawkach. Czy potraficie poruszać się tak jak one?

Usiądźcie teraz wygodnie i wsłuchajcie się w kolejne piosenki. Może są o Was?

Czy i Wam zdarza się tak nabałaganić? : )
Czy i Wy zasmucacie nieraz swoje zabawki?

Wysłuchajcie teraz wierszyka, w wykonaniu pewnego chłopczyka.

Kto misiowi urwał ucho? Czy i Wam zdarza się zepsuć jakieś zabawki? Jak należy o nie dbać? Co można zrobić, jeśli jakiś element zabawki się zepsuje? Czy należy ją od razu wyrzucić? Może macie w domu jakieś uszkodzone zabawki, lub książeczki? Spróbujcie wraz z Rodzicami naprawić uszkodzone elementy. Wasze zabawki będą Wam wdzięczne : ) i jeszcze długo posłużą Wam, lub innym dzieciom, jeśli zechcecie się nimi podzielić. Tymczasem, wykonajcie zadanie, które rozweseli misia. Dorysujcie brakujące elementy i pokolorujcie misia najpiękniej, jak potraficie.

Na koniec, pożegnam się z Wami piosenką. Pamiętajcie o tym, by zawsze szanować i układać swoje zabawki.

p. Monika