„COŚ Z NICZEGO” – zajęcia popołudniowe 12.05.

„COŚ Z NICZEGO”

Witam Was kochane przedszkolaki. Mam nadzieję ze wasze pokoiki są już posprzątane, a wszystkie zabawki leżą na swoim miejscu. Dziś pogoda nie zachęca do zabaw na świeżym powietrzu, dlatego przygotowałam dla Was kilka zabaw, które możecie wykonać z rodzicami.
Na początek zachęcam do gimnastyki buzi i języka.

„Gimnastyki buzi i języka” – ćwiczenia logopedyczne https://wordwall.net/pl/resource/1213112/logopedyczne-ko%c5%82o-fortuny

„Skarpetkowy króliczek” – praca plastyczno – konstrukcyjna.
Na pewno każdy z Was pamięta sytuację, gdy zagubiła się jedna skarpetka z pary i nie mogliście już ich założyć? Czy zastanawialiście się kiedyś co można zrobić z taką skarpetką? Chroniąc środowisko staramy się wykorzystywać różne, niepotrzebne już przedmioty i robić z nich coś nowego. Dzisiaj zapraszam Was do wykonania króliczka z niepotrzebnej skarpetki. Musimy przygotować: starą skarpetkę, watę lub ryż do wypełnienia skarpetki, kolorowe tasiemki, nożyczki, klej i mazaki.

Życzę Wam miłej zabawy i czekam na zdjęcia waszych króliczków.
Pozdrawiam p. Marzena