CZYSTE RĘCE – zajęcia popołudniowe 17.04.

„CZYSTE RĘCE”

Witam moje przedszkolaki. W tym tygodniu rozmawialiśmy o zdrowiu. Jesteście w tej kwestii już prawdziwymi ekspertami. Zachęcam Was dzisiaj do wspólnej zabawy. Czekam na zdjęcia waszych prac i dziękuję za wszystkie, które już do nas dotarły.
Pani Marzena

„W łazience” – ćwiczenia ortofoniczne w oparciu o wiersz P. Siewiery- Kozłowskiej.

Dzieci słuchają wiersza. Następnie wspólnie podczas recytacji wiersza powtarzają wyrazy dźwiękonaśladowcze.

„W łazience”
Woda w kranie- szum, szum, szum,
Mydło pluska- plum, plum, plum,
Myję rączki- szur, szur, szur,
I brud znika- bul, bul, bul.

Historyjka obrazkowa „Ola myje ręce”- karta pracy. (do pobrania poniżej)
Na ilustracji widzimy 4 obrazki (Ola bawi się na placu zabaw, głaszcze spotkanego na placu kotka, je obiad i myje ręce). Wytnijcie obrazki i ułóżcie historyjkę wg poprawnej kolejności. Spróbujcie ją opowiedzieć.

Na pewno już każdy z Was wie dlaczego należy myć ręce i jak robić to prawidłowo. Poniżej zdjęcie dla przypomnienia.

„Piosenka kąpielowa” (do pobrania poniżej)
Na zakończenie zachęcam do wysłuchania piosenki i wskazywanie poszczególnych części ciała wymienionych w piosence. Miłej zabawy.