EKOLOGIA – zajęcia popołudniowe 13.05.

„EKOLOGIA”

Witam moje kochane przedszkolaki. Dziś spróbujemy wyjaśnić, co to jest ekologia? Poproście rodziców o przeczytanie wiersza i informacji o ekologii.

Ekologia to nauka zajmująca się badaniem powiązań między środowiskiem naturalnym a wpływem człowieka na życie roślin i zwierząt.
Czy wiecie co to znaczy być eko ?
Osoby, które nazywają swój styl życia ekologicznym dbają o nasz dom, czyli środowisko. Nie krzywdzą innych zwierząt, dbają o rozwój roślin, segregują odpady. Ogólnie mówiąc jest to dbanie o środowisko. Aby być eko należy wykonywać m.in. takie czynności:
wyrzucać śmieci do kosza, nie na ulicę czy pod nogi,
segregować śmieci,
nie marnować i nie wyrzucać jedzenia,
gasić światło, gdy wychodzimy z pomieszczenia,
oszczędzać wodę.
Popatrzcie na ilustrację i spróbujcie opowiedzieć co przedstawiają.

„Ekologiczny dom” – bajka edukacyjna.
A teraz zapraszam Was na bajkę, z której dowiecie się w jaki sposób możemy dbać o środowisko.

„Dbamy o naszą planetę” – karta pracy. (do pobrania poniżej)
Przyjrzyjcie się obrazkom, które są obok siebie. Pokolorujcie zieloną kredką listki na tych obrazkach, które przedstawiają właściwe zachowania dzieci.

Pozdrawiam Was gorąco p. Marzena