Kim chcę zostać, gdy będę już dorosły.- zajęcia popołudniowe 28.04.

Kim chcę zostać, gdy będę już dorosły.

Poznajemy miejsca pracy i różne zawody. Witam Was kochane przedszkolaki. Dzisiaj przygotowałam dla Was bajkę, w której poznacie różne zawody. Czy wiecie jaki zawód wykonują wasi rodzice? Jeżeli nie, to poproście, aby opowiedzieli wam o tym, jaką pracę wykonują. A kim Wy chcecie zostać, gdy będziecie już dorośli? Postarajcie się zapamiętać jak najwięcej zawodów podczas oglądania bajki.

Kim chcą zostać przedszkolaki? – karta pracy. (do pobrania poniżej) Na karcie są przedstawione atrybuty różnych zawodów. Powiedzcie, kto używa w swojej pracy takich przedmiotów. Sprawdźcie, kim chciały zostać dzieci, gdy dorosną? Już wiecie?

Na zakończenie proponuję, aby poćwiczyły wasze rączki. Wspólnie z rodzicami obejrzyjcie filmik z ćwiczeniami rozwijającymi motorykę małą. Ćwiczenia rozwijające motorykę małą, to ćwiczenia dzięki którym wasze rączki będą bardzo sprawne. Wybierzcie sobie kilka ćwiczeń, które się wam najbardziej spodobały i spróbujcie je wykonać. Życzę miłej zabawy. (link poniżej)

Pozdrawiam wszystkich gorąco. Pani Marzena.