My jesteśmy krasnoludki -24.04.

My jesteśmy krasnoludki.

„Dzieci w domkach, dzieci na spacerze” – zabawa ruchowa.
Wygrywamy rytm na dowolnym instrumencie, a dzieci rytmicznie spacerują. Kiedy przerywamy grę, dzieci kucają z rekami ułożonymi nad głową w kształcie daszku. Zabawę powtarzamy kilka razy.

„My jesteśmy krasnoludki” – nauka piosenki i ilustracja piosenki ruchem.
Czy znacie piosenkę „My jesteśmy krasnoludki”? ( link poniżej)
Najpierw wysłuchajcie piosenkę a następnie spróbujcie ją zaśpiewać, ilustrując ruchem poszczególne fragmenty utworu.

„My jesteśmy krasnoludki” – piosenka.
My jesteśmy krasnoludki, hopsasa, hopsasa! (dzieci chwytają się pod boki i poruszają biodrami)
Pod grzybkami nasze budki, hopsasa, hopsasa! (kucają)
Jemy mrówki, żabie łapki, oj, tak, tak, oj, tak, tak! (pokazują, jakby coś wkładały do buzi)
A na głowach krasne czapki, to nasz znak, to nasz znak! (robią nad głowami daszek z dłoni)
Gdy ktoś zbłądzi, to trąbimy: tru, tu, tu, tru, tu, tu! (zaciskają dłonie w piąstki i jedna za drugą trzymają przy ustach tak, jakby grały na instrumencie dętym)
Gdy ktoś senny, to uśpimy: lu, lu, lu, lu, lu, lu. (składają ręce przy buzi na znak spania, pochylając głowę)
Gdy kto skrzywdzi krasnoludka, ojojoj, ojojoj! (grożą paluszkiem)
To zapłacze niezabudka: ajajaj, ajajaj! (przecierają oczy, jakby płakały).

„Krasnoludki” – karta pracy kolorowanie sylwety krasnoludka. (do pobrania)
Na pewno każdy z was zna bajkę „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków. Spróbujcie pokolorować kredkami krasnoludka. Czy znacie jego imię?

„O krasnoludkach i sierotce Marysi” – słuchanie opowiadania na podstawie bajki. ( link poniżej)
Na zakończenie zachęcam do wysłuchania bajki „O krasnoludkach i sierotce Marysi”.

Życzę Wam miłego weekendu i gorąco pozdrawiam. p. Marzena