ŚWIĘTA MAJOWE – zajęcia popołudniowe 30.04.2020

ŚWIĘTA MAJOWE.

Witam Wszystkich serdecznie. Przed nami długi weekend majowy. Czy zastanawialiście się kiedyś, co to jest ten „długi weekend majowy”? Jeżeli nie, to posłuchajcie Hani, która opowie wam czego ona dowiedziała się od swojej mamy.

Majowe Święta to:
1 maja: Święto Pracy.
2 maja: Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.
3 maja: Święto Narodowe Trzeciego Maja – rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Czy wiecie jak wygląda flaga i godło Polski? Co symbolizują czerwień i biel? Dlaczego Mazurek Dąbrowskiego jest wyjątkową pieśnią? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź w filmie animowanym. (link poniżej)

Mapa polski – puzzle. (link poniżej)
A teraz zachęcam abyście wspólnie z rodzicami ułożyli puzzle. Czy już wiecie co przedstawia obrazek?

Jestem Polakiem”- piosenka. (link poniżej)
Na zakończenie wysłuchajcie piosenki i spróbujcie powiedzieć jakie miejsca odwiedziły dzieci.

Życzę Wam miłego weekendu i pozdrawiam serdecznie p. Marzena.