„ULUBIONE ZABAWKI.”- 04.06.

„ULUBIONE ZABAWKI.”

Witam wszystkich i zapraszam do wspólnej zabawy. Dziś porozmawiamy o… ZABAWKACH. Na pewno każdy z Was ma swoją ulubioną zabawkę, z którą nie może się rozstać i jest dla niego wyjątkowa.

„Pudełko z zabawkami” – zabawa naśladowcza.
Na dźwięk tamburyna lub innego instrumentu klękamy, zamieniając się w magiczne pudełka. Rodzice mówią: Z tych magicznych pudełek wychodzą… np misie, lalki, samochody. Waszym zadaniem jest naśladowanie ruchem wymienionych przez rodziców zabawek.

„Magiczny worek” – zabawa dydaktyczna, rozpoznawanie znanych zabawek za pomocą dotyku.
Siedzimy na dywanie. Na środku stoi worek napełniony zabawkami z waszego pokoju. Będziecie musieli odgadnąć, jakie to zabawki. Ale uwaga! Waszym przewodnikiem będą tylko dłonie, bo oczy należy zasłonić chustą. Musicie rozpoznać zabawkę, dotykając ją dłońmi.

A teraz spróbujcie powiedzieć czym różnią się dwa obrazki.

„Zaufaj rękom” – zestaw ćwiczeń ruchowych według W Sherborne.
Zapraszam do wspólnej gimnastyki z rodzicami.

1. „Wiatraczki” – zdobycie pewności siebie i orientacji w przestrzeni. Na sygnał np. klaśnięcie, obracamy się wokół własnej osi.
  2. „Skoczek” – nawiązanie kontaktu. Dobieramy się w pary. Trzymamy się za ręce, stojąc przodem do siebie. Staramy się jednocześnie skakać na obu lub na jednej nodze.
  3. „Waga” – rozwijanie wzajemnych kontaktów. Stoimy naprzeciwko siebie w parach, trzymając się za ręce i na przemian wykonujemy przysiady.
  4. „Małpiątka” – rozwijanie zaufania do drugiej osoby. Rodzic przyjmuje pozycję na czworaka, dziecko siada na jego plecach i łapie go rękami za szyję. Kiedy dziecko czuje się bezpiecznie, wtedy dorosły może delikatnie wychylać się do przodu i do tyłu, a nawet zrobić kilka kroków.

„ Miś” – karta pracy. – (do pobrania poniżej)
Dorysujcie brakujące elementy.

„Cienie zabawek” – karta pracy. -(do pobrania poniżej)
Połączcie zabawkę z jej cieniem.

Pozdrawiam p. Marzena.