W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH – zajęcia popołudniowe 14.04.

W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH – zajęcia popołudniowe

Witam Wszystkich po krótkiej przerwie świątecznej. Za oknem świeci słońce, robi się coraz cieplej i każdy z nas chętnie poszedłby na plac zabaw lub na rower. Niestety musimy jeszcze pozostać w naszych domach. Dlatego przygotowałam dla Was kilka zabaw na dzisiejsze popołudnie. Zapraszam do wspólnej zabawy.
Pozdrawiam gorąco i czekam na Wasze zdjęcia. Pani Marzena.

„Poduszkowy tor przeszkód” – zabawy ruchowe z wykorzystaniem poduszek.
Zapraszam do obejrzenia filmiku „Poduszkowy tor przeszkód”.

Następnie wspólnie z rodzicami przygotujcie kilka poduszek, rozłóżcie je na podłodze i stwórzcie swój własny tor przeszkód. Zaproście do zabawy rodziców i rodzeństwo.

„Gimnastyka buzi i języka” – ruletka.
A teraz chwila odpoczynku i czas na gimnastykę naszej buzi i języka. Zapraszam do naszej ruletki. Spróbujcie z rodzicami wykonać ćwiczenia, które wylosujecie podczas kręcenia kołem ruletki.

https://wordwall.net/pl/resource/995123/gimnastyka-buzi-i-j%c4%99zyka

„Czego brakuje?” – zabawa dydaktyczna, ćwiczenie spostrzegawczości.
Na dywanie rozkładamy 5 przedmiotów, mogą to być np. kubeczek, tubka pasty do zębów, grzebień, mydło, butelka z szamponem lub inne przybory toaletowe. Zasłaniamy dziecku oczy lub prosimy, aby odwróciło się do tyłu i w tym czasie chowamy jeden z przedmiotów ustawionych na dywanie. Zadaniem dziecka jest wskazanie przedmiotu, który został schowany. Zabawę powtarzamy kilka razy, a dla utrudnienia możemy schować 2 przedmioty. Miłej zabawy.

  • Przedszkole Nr 23,
    ul.Wolności 26
    80-538 Gdańsk

  • NIP 583-21-27-009
    tel./fax 583464949
    sekretariat@p23.edu.gdansk.pl