„WYCIECZKA DO ZOO” – 16.06.

„WYCIECZKA DO ZOO”.

Witam Was i zapraszam na wycieczkę do ZOO.

„Małpki” – zabawa naśladowcza.
Rozkładamy na dywanie kartki, tak aby można było na nich usiąść.
Są to drzewa, na których siedzą „małpki” Na sygnał: Małpki na spacer! – „małpki” skaczą obunóż dookoła swojego „drzewa” Na sygnał: Małpki na drzewo! – dzieci wskakują na najbliższe „drzewo”.

Na kuli ziemskiej żyje bardzo wiele gatunków zwierząt. Zamieszkują zarówno lądy, jak i morza. Zwierzęta potrzebują do życia odpowiedniego klimatu i środowiska, a także wody, pożywienia i przestrzeni. Część z nich przystosowana jest do życia na pustyniach, w górach, w tropikalnych lasach. Niektóre są nam dobrze znane, gdyż stykamy się z nimi w codziennym życiu, inne możemy zobaczyć w zoo.

„Wycieczka do ZOO” – zapoznanie ze zwierzętami mieszkającymi w ZOO.
Dziś udamy się na wycieczkę do ogrodu zoologicznego. Czy ktoś z Was był w takim ogrodzie? Co można tam zobaczyć? Jak myślicie, czy zwierzęta w ogrodzie zoologicznym są szczęśliwe? Po co zakłada się ogrody zoologiczne?

„Wycieczka do ZOO” – historyjka obrazkowa.
Dzieci z przedszkola pojechały na wycieczkę do ZOO. Spróbujcie opowiedzieć historyjkę przedstawioną na obrazku.

„Jakie zwierzęta mieszkają w ZOO?” – rozmowa na podstawie ilustracji.
Przyjrzyjcie się ilustracji i powiedzcie, czy znacie te zwierzęta? Spróbujcie je wszystkie nazwać. Wśród nich ukryły się dwa zwierzątka, które nie mieszkają w ZOO. Czy już wiecie jakie to zwierzęta?

„Wycieczka do ZOO” – karta pracy. Przeliczanie zwierząt, utrwalanie pojęcia tyle samo.
Policzcie ile jest słoni na wybiegu. Narysujcie obok słoni tyle samo dyń, aby każdy słoń dostał po jednej dyni. Policzcie również foki. Narysujcie obok fok tyle samo ryb, aby każda foka dostała po jednej rybie.

Życzę miłego dnia p. Marzena.