Z rodzinnego albumu. 22.04.

Z rodzinnego albumu.

Witam moje przedszkolaki.
Dziś dalszy ciąg zabaw z naszą rodziną. Na pewno wszyscy już wiecie, kto w waszej rodzinie jest najwyższy, a kto jest najniższy. Dzisiaj będziemy rozmawiać o naszym wyglądzie i jak zmieniamy się, gdy robimy się coraz starsi.

„Rodzina” – ćwiczenie logorytmiczne
Dzieci klaszczą, tupią i uderzają rękami na zmianę o kolana podczas
recytowania rymowanki:
Mama, tata, siostra, brat, (ćwierćnuty)
z nimi jest wesoły świat. (ćwierćnuty)

„W górę i w dół” – opowieść ruchowa
Poproście rodziców o przeczytanie tekstu i spróbujcie przedstawić go przy pomocy ruchu.
Do góry, hop! Do góry! (wyciągają ręce do góry coraz wyżej)
Urosnę ponad chmury, (wyciągają ręce do góry coraz wyżej)
przerosnę najpierw mamę, (odkładają kciuk jak przy wyliczaniu)
a potem tatę też. (odkładają drugi palec jak przy wyliczaniu)
Do góry, hop! Do góry! (wyciągają ręce do góry coraz wyżej)
Urosnę ponad chmury, (wyciągają ręce do góry coraz wyżej)
przerosnę moją babcię (odkładają kciuk jak przy wyliczaniu)
i może dziadka też. (odkładają drugi palec jak przy wyliczaniu)

„Z albumu rodzinnego” – oglądanie i omawianie fotografii z rodzinnego albumu. Wspólnie z rodzicami oglądamy zdjęcia członków naszej rodziny. Omawiamy zdjęcia z najwcześniejszego dzieciństwa i próbujemy dostrzec zmiany w wyglądzie dzieci i członków naszej rodziny.

„To my” – rysowanie portretu swojej rodziny, tworzenie postaci człowieka, zwrócenie uwagi na szczegóły twarzy.
Zachęcam do narysowania portretu swojej rodziny. Rysujemy kredkami siebie i członków naszej rodziny. Zwracamy uwagę, aby w portretach były zawarte szczegóły twarzy: oczy, nos, usta.

Wysoki, niski” – karta pracy (załącznik poniżej)
Na ilustracji znajduje się wysoki i niski chłopiec, wysoka i niska dziewczynka oraz wysokie i niskie drzewo. Wytnijcie drzewa. Wysokie drzewo naklejamy obok wyższego chłopca, a niskie – obok niższej dziewczynki. Na bluzkach niższych dzieci rysujemy paski, a na bluzkach wyższych dzieci – kropki.

Pozdrawiam gorąco i zachęcam do wspólnej zabawy – p. Marzena.