Zajęcia popołudniowe 08.05.2020

DZIEŃ DOBRY : )

Witam Was w ten piękny, słoneczny dzień i zapraszam do wspólnej zabawy. Przygotujcie buty, bo będą tutaj niezbędne.

Może domyślacie się, o jakim zwierzątku będą dzisiejsze zajęcia? Odpowiedź poznacie rozwiązując zagadkę:

Pełza w trawie. Nóg ze sto. Jak się nazywa? Kto powie to? Noga tu, noga tam. Kogo dzisiaj spotkać mam? To……… STONOGA! Zobacz sam. : )

Posłuchajcie:

Jak sądzicie? Ile nóg ma stonoga? Dużo, czy mało? Czy w rzeczywistości stonoga nosi buty?

Stonoga jest owadem, który żyje w środowiskach takich, jak łąki, parki, ogrody. Przebywa w wilgotnych miejscach, często chowa się pod kamieniami, wśród gnijących liści, pod korą pni lub w wilgotnej glebie. Prowadzi nocny tryb życia, żywi się szczątkami roślin. Jej ciało mierzy zazwyczaj od 1 do 2 cm, składa się z wielu segmentów i wielu par odnóży (najczęściej 10–12). W rzeczywistości, stonoga nie nosi butów i niestety nie wygląda tak atrakcyjnie, jak w kreskówkach.

STONOGA MUROWA
(najbardziej pospolity gatunek w Polsce)

Nieco bardziej atrakcyjnym kuzynem stonogi, jest krocionóg afrykański..,Mamo, kup mi krocionoga!!!” : ) – to oczywiście żart, ale okazuje się, że istnieją pasjonaci tych stworzeń. Warto poznać kilka ciekawostek, o mało znanych zwierzętach.

https://youtu.be/ntFuAEchKJo

Na zakończenie dzisiejszych zajęć, proponuję Wam wykonanie zadania z karty pracy (do wydruku). Można pokolorować kredkami, lub wykleić kuleczkami z plasteliny, zachowując zaobserwowany rytm.

Zachęcam również do wspólnej zabawy, inspirowanej poniższym filmem (do wyklejenia pól, polecam bezpieczną dla paneli i parkietu taśmę malarską).

Życzę udanej zabawy i wypoczynku. : ) ,,Widzimy się” w poniedziałek.

p. Monika

  • Przedszkole Nr 23,
    ul.Wolności 26
    80-538 Gdańsk

  • NIP 583-21-27-009
    tel./fax 583464949
    sekretariat@p23.edu.gdansk.pl