Zajęcia popołudniowe 10.04.2020

DZIEŃ DOBRY, WITAJCIE PRZEDSZKOLAKI! : )

Dziś przywitam Was ,,zagadkowo”:

W jakim dniu, czy wiecie, chociaż słońce świeci, biega po podwórku dużo mokrych dzieci??? (śmigus-dyngus)

W wielkanocnym koszyku leżeć będą sobie. Zanim je tam włożę, pięknie je ozdobię. (pisanki)

Upiecze go mama dla synka, upiecze go mama dla córek. Na Wielkanocnym stole musi być pyszny…. (mazurek)

Ukrywa w Wielkanoc słodkości różne, więc każde dziecko na niego czeka. Zobaczyć go jednak wysiłki próżne, bo on susami – ,,kic, kic”- ucieka. (zajączek)

Ojej, a to KTO?????? Skaczcie wesoło razem z zajączkiem, naśladując ,,zbieranie jajek ukrytych w trawie” (można wykorzystać do tego rekwizyty, np. koszyczek i gazety zgniecione w kulki).

Teraz usiądźcie wygodnie i wysłuchajcie kolejnej, ostatniej bajeczki p. Urszuli Kozłowskiej pt.,,Wielkanocny Zajączek”.

Pewnie nie możecie się już doczekać wielkanocnego zajączka, dlatego przygotowałam dla Was małą niespodziankę. : ) Zobaczcie i posłuchajcie.

Kochane Przedszkolaki, Drodzy Rodzice

Przyjmijcie od nas najpiękniejsze Wielkanocne Życzenia,

składane od serca, takie do spełnienia:

bajecznych pisanek, ZDROWIA – w obfitości,

mokrego dyngusa (w czterech kątach : )

i mnóstwa RADOŚCI : ) : )

BĄDŹMY DZIELNI, ,,ZOSTAŃMY W DOMACH”.

Na kolejne zajęcia zapraszamy we wtorek.

Z pozdrowieniami

Monika Nowak