Zajęcia popołudniowe 22.04.2020

WITAJCIE : )

Czy udało Wam się już sportretować Waszą Rodzinę? Kto jest członkiem Waszej Rodziny? Babcia i Dziadek, to również nasza bliska Rodzina. Babcia jest mamą Twojej Mamy, albo Taty, a Dziadek jest tatą Twojego Taty, lub Twojej Mamy. Brzmi trochę skomplikowanie, ale gdy porozmawiacie z Rodzicami o Waszych przodkach na pewno wszystko Wam wyjaśnią. : )

Czy wiecie, że Wasi Rodzice, Babcie i Dziadkowie, też byli kiedyś małymi dziećmi, jak Wy? Potraficie to sobie wyobrazić? Wysłuchajcie piosenkę o babci.

Poznajcie teraz Tosię i Tymka. To rodzeństwo, któremu zdarzają się różne ciekawe przygody. Pewnego dnia odwiedziła ich babcia, przynosząc ze sobą nietypową niespodziankę. Jaką? Zobaczcie sami. : )

Jaki prezent przyniosła babcia? Jak nazywamy małe drzewko, które rośnie w doniczce? (sadzonka) Co się stanie po zasadzeniu jabłonki?

Jeśli rodzina zadba o młode drzewko i będzie je regularnie podlewać, zwłaszcza w okresie suszy, to jabłonka urośnie, a po kilku latach wyda pierwsze owoce. Od tego momentu jabłoń będzie owocować każdego roku i rodzina będzie mogła się cieszyć jabłuszkami z własnego ogródka.

Za kilka lat, gdy wraz z drzewkiem podrosną też dzieci i staną się dorosłe, pudełko wspomnień, zakopane pod drzewem, będzie dla nich wspaniałym, emocjonującym odkryciem. Za kilka tygodni, Tosia i Tymek pewnie nie będą pamiętać, co dzisiaj włożyli do swojego pudełka, więc po latach, będą go poszukiwać, jak prawdziwy skarb. : ) Może i Wy odłożycie sobie kilka pamiątek z dzieciństwa? Nie musicie ich zakopywać. : ) Wasze pudełko wspomnień możecie schować np. na dnie szuflady i od czasu do czasu do tych wspomnień zaglądać, dokładając co jakiś czas nowe pamiątki, np. z odwiedzanych miejsc (szyszka z lasu, muszelka znad morza itp.). To jest propozycja na dziś i na resztę Waszego szczęśliwego dzieciństwa. : )

W trudnym czasie epidemii, nie zapominajcie o Waszych bliskich, z którymi możecie kontaktować się telefonicznie, albo przez Skype. Babcię i Dziadka, przy okazji rozmowy, możecie zapytać o ich najmilsze wspomnienia z dzieciństwa. Pewnie się uśmiechną. : )

Dzieciom bardzo dziękuję za uwagę. Rodzicom, jako ciekawostkę, polecam jeszcze obejrzenie filmiku zamieszczonego poniżej ,,Czego żałują dorośli”?

Z pozdrowieniami

Monika Nowak