Zajęcia popołudniowe 23.04.2020

DZIEŃ DOBRY, PRZEDSZKOLAKI : )

Nie wiem, czy Wy to wiecie, lecz podobno… (tak słyszałam) krasnoludki są na świecie. : ) Można spotkać je czasami we śnie, albo w bajkach, lub w piosenkach, tych dla dzieci i w kolorowankach.

Bawcie się wesoło, tańcząc sobie wkoło! : )

Jeśli chcecie się przekonać, to zobaczcie sami, jak słoneczko budzi skrzata wiosennymi promieniami… (podczas odtwarzania filmu nazywajcie wspólnie zwierzęta występujące w bajce).

Porozmawiajcie teraz o wiosennej przygodzie krasnala. Gdzie mieszkał skrzat? (w dziupli, na drzewie); Co go obudziło ze snu? (promienie słońca). Jakie zwierzęta spotkał w lesie i nad stawem? (motyl, biedronka, jeż, jelonek i sarna, żaba, wiewiórka, ptaszek, lis, bocian). Uwaga: kolejność może być dowolna, w razie potrzeby naprowadzamy dziecko na właściwą odpowiedź, np. ,,takie zwierzę z kolcami…”

Komu krasnal namalował kropki? (biedronce)

Komu krasnal uczesał kolce? (jeżykowi)

Kogo krasnal poczęstował kwiatkiem? (jelonka)

Z kim krasnal bawił się w przeskakiwanie? (z żabką)

c.d.n.

Pobawcie się teraz w ,,Wyścigi żab”, naśladując ich skoki i kumkanie. Skaczcie obok siebie naprzemiennie, raz Dziecko, raz Rodzic, do wyznaczonej mety.

Kontynuujemy rozmowę:

Co wiewiórka zrzuciła krasnalowi? (dwa orzeszki)

Kto układał się do snu w swoim gniazdku? (ptaszek)

Kto schował się do nory, w pniu drzewa? (lis)

Kto pomógł krasnalowi wrócić do domu? (bocian)

Naśladujcie teraz ,,lot bociana”, machając szeroko rękoma-skrzydłami. Na klaśnięcie dłoni, ułożonych w kształt dziobu ,,bociany” stają na jednej nodze i klekocą, poruszając ,,dziobami”.

Przyjrzyjcie się zwierzętom, które znajdują się na karcie pracy (do wydruku). Spróbujcie je nazwać. Pokolorujcie tylko te, które krasnal spotkał w lesie, podczas swojej wędrówki. Postarajcie się dobrać odpowiednie kolory, zgodnie z tym, jak poszczególne zwierzęta wyglądają w naturze. Na pieńku, obok muchomora dorysujcie tyle orzeszków, ile krasnalowi zrzuciła wiewiórka.

Na koniec, podeślijcie nam zdjęcia z pięknie pokolorowanymi zwierzątkami. Miłego popołudnia. : )

p. Monika