Zajęcia popołudniowe 24.04.2020

HEJ, HEJ, PRZEDSZKOLAKI! : )

,,Szybko biegnie każdy dzień, rosnę szybko, dużo wiem” – tak może powiedzieć każdy z Was. Jesteście jeszcze mali, lecz z każdym dniem coraz mądrzejsi. Uczycie się poprzez zabawę i różne codzienne doświadczenia, naśladując, np. Rodziców. Czasami jednak wolicie zrobić coś po swojemu, jak pewna siebie mała żabka.

,,Gdyby kózka nie skakała, to by nóżki nie złamała”. : ) Zaraz, zaraz… gdyby żabka swojej mamy posłuchała, to w dziobie bociana, by nie wylądowała.

Czasami Rodzice przestrzegają Was przez różnymi niebezpieczeństwami, jednak nie zawsze chcecie stosować się do ich poleceń i zakazów. To błąd. Musicie pamiętać, że Rodzice są za Was odpowiedzialni. Kochają Was i dlatego zawsze o Was się troszczą. Z pewnością, to się nie zmieni, nawet gdy będziecie dorośli, z tą różnicą, że wtedy to Wy będziecie odpowiedzialni za siebie samych i za swoje własne dzieci. Tak, tak… za własne dzieci.: )

Tymczasem, do tego jeszcze daleka droga… Obecnie interesuje Was świat bajek, ale również poznawanie realnego świata, m.in. przyrody. Ooo…spójrzcie tylko. Zgadniecie, jakie to ptaki?

Pora na ,,rockendrolla”. Bociek z żabką tańczy wkoło i Wy bawcie się wesoło. : )

Teraz siadajcie i posłuchajcie, będzie za moment, tak jak w bajce. : )

Kto chętny jeszcze, może spróbować tort jagodowy udekorować. : )

Tak, to już wszystko na dzisiaj, Kochani, lecz w poniedziałek znowu się ,,spotykamy”. Miłego weekendu, tortu udanego i tak ogółem wszystkiego dobrego. ; )