ZAMIERZENIA WYCHOWAWCZO-DYDAKTYCZNE NA CZERWIEC

• Stwarzanie okazji do dostrzegania odmienności i autonomii drugiego człowieka.
  • Budzenie zainteresowania literaturą dla dzieci przez recytowanie wierszy i czytanie opowiadań.
  • Rozwijanie mowy i myślenia w toku zabaw i zajęć, kształcenie umiejętności językowych, wzbogacanie słownictwa.
  • Rozwijanie zainteresowania książką i ustalenie zasad korzystania z książek.
  • Wyrabianie nawyku korzysta w dowolnym czasie z książek zgromadzonych w kąciku książki.
  • Tworzenie okazji do podziwiania otaczającego świata przyrody.
  • Ćwiczenia ortofoniczne rozwijające mięśnie narządów mowy.
  • Umożliwienie doświadczeń w mówieniu na zadany temat i byciu słuchanym.
  • Wspieranie samodzielnych twórczych działań dzieci.
  • Rozwijanie umiejętności ruchowych, cech motorycznych przez zabawy i ćwiczenia organizowane oraz samodzielne.
  • Dostarczenie dzieciom wiedzy o przyrodzie i środowisku społecznym, typach krajobrazów.
  • Stwarzanie sytuacji do bezpośredniego kontaktu z przyrodą jako źródłem marzeń, przeżyć i doznań.
  • Rozwijanie mowy i myślenia przez samodzielne wypowiedzi na temat zbliżających się wakacji.