ZAMIERZENIA WYCHOWAWCZO-DYDAKTYCZNE WRZESIEŃ

• Poszukiwanie misia” – poznanie głównych pomieszczeń przedszkola: sala, łazienka, szatnia;)
  • Poznanie kącików w sali (plastyczny, ciszy, lalek, małego budowniczego itp.;)
  • Zabawy utrwalające imiona koleżanek i kolegów („Mam na imię” lub „Gadający balon”;)
  • Wdrażanie do używania zwrotów grzecznościowych: „dzień dobry” i „do widzenia”;)
  • Ustalenie zasad obowiązujących w grupie oraz sygnałów ułatwiających porozumiewanie się nauczyciela z dziećmi;)
  • Zabawy w ogródku oraz trening samodzielności: ubieranie się i zakładanie butów;)
  • Słuchanie fragmentów opowiadania É. Janikovszky „Jestem już przedszkolakiem” i rozmowa na temat treści 😉
  • Prezentacja kącika książki. Wdrażanie do prawidłowego korzystania z książek, aby ich nie zniszczyć;)
  • Znajdź zabawkę” – zabawa dydaktyczna: rozpoznawanie i nazywanie podstawowych kolorów;)
  • Co potrafimy zrobić za pomocą rąk? – burza mózgów 😉
  • W szatni” – nazywanie i rozpoznawanie swoich znaczków 😉
  • Budowanie w parach konstrukcji przestrzennych z klocków. Wdrażanie do używanie zwrotów „proszę”, „dziękuję” i „przepraszam”;)
  • Nauka zdejmowania i zakładania kapci;)
  • Dźwięczący dzwonek” – zabawa w podawanie sobie dzwonka 😉