12.05.2020 zajęcia przedpołudniowe, grupa II

Dzień dobry. Tematem dzisiejszego dnia będzie biedronka. Zapraszam do zajęć i zabawy.

Pozdrawiam Beata Lichota

Wtorek 12.05.2020 zajęcia przedpołudniowe „ Biedronka”, grupa II

Wysłuchaj piosenkę i przywitaj się według instrukcji:

https://www.youtube.com/watch?v=dvSAoxWiVT4 przywitamy się wesoło

Ćwiczenie mięśni brzucha „Mucha na suficie”
W leżeniu na brzuchu poruszanie uniesionymi w górę rękami i nogami- naśladowanie poruszającej się muchy.

Wysłuchaj piosenki, zapoznaj się z wyglądem biedronki, zachęcam do zaśpiewania z Rodzicem piosenki lub refrenu:

https://www.youtube.com/watch?v=wKqliPZBV6g – Biedroneczki są w kropeczki

Ćwiczenie oddechowe „Wąchanie kwiatów”
Dzieci chodzą swobodnie, co jakiś czas pochylają się i wąchają pierwsze kwiaty. Zabawa z elementem równowagi

Rodzic czyta dziecku tekst, następnie rozmawia z dzieckiem na temat tekstu ( np. kto przyleciał na łąkę, co zrobiły biedronki, czy biedronki są pożyteczne, wyjaśnić słowo pożyteczne):

Opowiadanie „ Biedronki”

Na łąkę przyfrunęły biedronki.
– Jak tutaj ładnie. Tyle pięknych kwiatów. Odpocznijmy chwilkę.
Nagle usłyszały wołanie.
– Ratunku! Ratunku! Oj! Boli! Kto mi pomoże?!
Biedronki uważnie rozejrzały się dookoła. W pobliżu miejsca, gdzie postanowiły odpocząć zakwitł piękny krzak róży . Tymczasem złośliwe mszyce zjadały jego liście.
– Zaraz się z wami rozprawimy! – biedronki szybko zabrały się do pracy, połykając szkodniki. Kiedy skończyły, było już prawie ciemno.
– Dziękuję za pomoc – odezwała się róża. Mocniej zapachniała i rozwinęła pąki.
– My mamy teraz pełne brzuszki, a ty jesteś cała i zdrowa – odpowiedziały biedronki i odfrunęły.

Zabawa ruchowa „ Biedronki na łące”

Dziecko biega po pomieszczeniu machająć rękami, na sygnał Rodzica zatrzymuje się i zasypia. Na kolejny sygnał budzi się i naśladuje biedronkę fruwającą.

Wykonaj z Rodzicem pracę plastyczną, która może zostać Twoim obrazem:

Pomoce: wyciąć z sztywnej kartki ( brystol) opływowe kształty ( patrz na obrazku poniżej), czerwona farba plakatowa, czarne świecowe kredki, oczy wycięte z kolorowego papieru lub gotowe, zielona karbowana bibuła, duży arkusz tektury, zielona farba

PRZEBIEG ZAJĘCIA:
1. Przygotowanie miejsca pracy. Dziecko zakłada ochronne ubrania.
2. Pokrywają wycięte kształty z papieru czerwoną farbą plakatową.
3. Po wyschnięciu kredką świecową rysują przez środek linię i kropki (symetrycznie).
4. Przyklejają czułki i oczy.
5.Z Rodzicem tnie na paski zieloną karbowaną bibułę,

. 6 Kolejna czynność to pokrycie powierzchni kartonu zieloną farbą.
6. Umieszczenie kartonu „łąki z biedronkami” w widocznym miejscu .

biedronki na łące

Życzę miłej zabawy i zachęcam do przesyłania zdjęć prac. Pani Beata Lichota 🙂