„BOKS JEST JAK TANIEC TYLKO BEZ MUZYKI”

Nasze przedszkole odwiedzili nasi wychowankowie którzy trenują boks. Opowiadali przedszkolakom o swojej pasji do tego sportu i codziennych treningach. Podkreślili, że każdy sportowiec musi się zdrowo odżywiać, krótko przedstawili jak powinna wyglądać dieta prawdziwego sportowca. Młodzi bokserzy  zachęcali przedszkolaki do oderwania się od ekranów telewizorów, komputerów, tabletów i wyjścia na świeże powietrze, podjęcia aktywności fizycznej, która prędzej czy później przyniesie korzyści np. w nauce.

Przedszkolaki w trakcie spotkania miały okazję na żywo poznać strój boksera. Oglądały: taśmę ochronną na dłonie, kask, rękawice, buty, tarcze. Przedszkolaki oglądały także puchary i medale jakie bokserzy mimo młodego wieku już zdobyli.

Zaproszeni goście zademonstrowali techniki walki bokserskiej w myśl zasady „zadać cios, a jednocześnie nie dać się trafić „,  co u dzieci wzbudziło wiele emocji. Można było przez chwile poczuć się jak na prawdziwym ringu.

Następnie sportowcy przeprowadzili „sportową rozgrzewkę”, a dzieciaki sprawnie powtarzały  prezentowane ćwiczenia.

biuro@przedszkole23gda.pl