POWITANIE WIOSNY

W dniu 21 marca 2019 r dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie ,,pożegnania zimy- powitania wiosny”. Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyjątkowe wydarzenie. Ogromne emocje wśród naszych przedszkolaków, wzbudziły już same przygotowania. Dzieci wraz z rodzicami z wielkim zaangażowaniem wykonały kukły Marzanny.

Kiedy wszystko było już gotowe z przedszkola ruszył barwny korowód. Dzieci radośnie śpiewały piosenki wiosenne i skandowały hasła: Precz zimo zła…, Wiosno przybywaj, nie zwlekaj, każdy na Ciebie już czeka… W tak wiosennym nastroju dotarliśmy do nabrzeża portowego gdzie na nasze Marzanny czekał już kuter. Te kolorowe panny popłynęły do krainy wiecznego lodu.

Dzieci stwierdziły zgodnie, że wiosna już przybyła i mamy nadzieję że zagości u nas na dobre.

biuro@przedszkole23gda.pl