SŁONIK TUMBO UCZY POMAGAĆ

21 listopada  był świętowany w naszym przedszkolu jako  DZIEŃ TUMBO.
W grupach naszego przedszkola odbywały się zajęcia poświęcone realizacji elementów programu „Tumbo pomaga”. To program Fundacji Hospicyjnej, którego celem jest wsparcie psychologiczne osieroconych dzieci i nastolatków. Daje on możliwość poruszania trudnego tematu śmierci w przystępny sposób. Nauczycielki, na podstawie opracowanego przez Fundację Hospicyjną konspektu, realizowały w grupie zajęcia dotyczące śmierci i żałoby. Na podstawie bajki o  ” Jasiu i Małgosi”  były poruszane zagadnienia dotyczące więzi rodzinnych, uczuć pojawiających się po śmierci kogoś bliskiego i sposobów zachowania pamięci o zmarłych. Dzieci po wysłuchaniu bajki i rozmowie na temat jego treści malowały sylwetę słonika Tumbo.
Program jest połączeniem idei edukacji i pomocy finansowej. W naszym przedszkolu w holu  została przeprowadzona kwesta. Każdy darczyńca otrzymał słodkie podziękowanie w postaci ciastka domowego wypieku. Wszystkie pieniądze pozyskane ze zbiórki zostaną przeznaczone na wsparcie socjalne i psychologiczne dzieci i młodzieży w żałobie.

biuro@przedszkole23gda.pl