ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU.

Dziś w grupie Foczki przedszkolaki świętowały

ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU :).

„Mały, czy duży niech zawsze pamięta, aby jego buzia była zawsze uśmiechnięta!”

Co roku w pierwszy piątek października przypada wyjątkowe święto – Światowy Dzień Uśmiechu. Symbolem tego dnia jest żółta uśmiechnięta buźka oraz dzień, w którym wszyscy powinni dużo się uśmiechać i poświęcić większą uwagę dobrym uczynkom. I właśnie takim dniem w grupie Foczki był 2 października 2020 roku. Przedszkolaki już od samego rana buźki miały uśmiechnięte wspólnie się bawiąc. Na dzieci czekało w tym dniu wiele zabaw, do których „biletem wstępu” był uśmiech od ucha do ucha- zabawy przy muzyce, z chustą animacyjną , malowanie farbami .

Na pomysł świętowania tego dnia wpadł artysta Harvey Ball, który w 1963 roku stworzył „smiley’a” – słynny znaczek uśmiechniętej buźki na żółtym tle. Z czasem Ball był coraz bardziej zaniepokojony komercjalizacją żółtego znaczka i tym, że ludzie zapomnieli o jego oryginalnym przesłaniu. W ten sposób wpadł na pomysł zorganizowania Światowego Dnia Uśmiechu – dnia, w którym wszyscy powinni dużo się uśmiechać i poświęcić większą uwagę dobrym uczynkom.

Był to naprawdę radosny i uśmiechnięty dzień i oby jak najczęściej uśmiech gościł na twarzach naszych podopiecznych, nauczycieli, a także rodziców.

• Zespół Szkolno – Przedszkolny nr7

Przedszkole Nr 23,