Symbole narodowe

„Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie,
A na tej fladze, biel jest i czerwień,
Czerwień to miłość,
Biel serce czyste,
Piękne są nasze barwy ojczyste” Cz. Janczarski

Wszyscy doskonale wiemy jak ważne jest poczucie przynależności do grupy społecznej, najbliższej rodziny i kraju w którym żyjemy. W naszym przedszkolu, dzieci poznawały symbole narodowe- godło, flagę i hymn. Z dużym zainteresowaniem obejrzały film edukacyjny pt.: „Polskie symbole narodowe”, który w ciekawy i dostosowany dla dzieci sposób opowiedział o naszych symbolach narodowych. Przedszkolaki dowiedziały się między innymi, dlaczego w godle Polski umieszczony jest orzeł, co symbolizują kolory na fladze Polski oraz kiedy można usłyszeć hymn. Pani Sylwia zabrała dzieci w podróż pociągiem po Polsce, naszym mieście i dzielnicy Nowy Port. Foczki wykonały także patriotyczne prace plastyczne, m.in. biało-czerwone flagi.

• Zespół Szkolno – Przedszkolny nr7

Przedszkole Nr 23,