22.04.2020 środa, zajęcia popołudniowe, grupa II

Dzień dobry. Rozmawialiśmy już o tym z czego jest chleb, dziś poznaliście dużo ciekawych tematów. Dzisiaj będziecie artystą i kucharzem. Miłej zabawy 🙂 Pozdrawiam Beata Lichota

Środa 22.04.2020 zajęcia popołudniowe, grupa II

Zabawy przy piosence, Rodzic tłumaczy dziecku zasady zabawy:

„Stary Donald” – zabawa ruchowa przy piosence. Prowadzący zachęca dziecko/dzieci, by swobodnie poruszając się po sali, wyobraziły sobie, że są zwierzętami, które śpiewają piosenkę o farmerze Donaldzie, ale w innym –„zwierzęcym” języku. Zachęca, by wymienione zwierzęta na hasło Rodzica, zachowując linię melodyczną, śpiewały zwrotki i refreny naśladując głosy zwierząt: psy – hau, hau; koty – miau, miau itp.

Popatrz na ilustracje:

kłos

pszenica

Takie ziarenka jedzą kurczaki. Teraz przygotuj koło żółte (tak jak w filmie), pomarańczowy lub czerwony Papier, klej, oczy i wykonaj kurczaka wg wzoru, przygotuj kawałek krepiny i zrób kuleczki przypominające ziarenka i tak jak w filmie pozbieraj je do pojemnika.

https://www.youtube.com/watch?v=CtbFLxOvwXk kurczak je ziarenka

Rodzic czyta dziecku treść wiersza, rozmawia, zachęcam do nauki zwrotki na pamięć.

W młynie.

Witaj! Witaj! Młynarczyku.

Niosę zboża pełen wór.

Latem- zboże obrodziło!

Będzie bieluteńkiej mąki

Ze sto kilo!

Będzie mąka w worze, jak dostanę zboże.

Zboże zmielę pięknie, jak należy,

Będzie mąka na bułki i na chlebek świeży.

Więc czym prędzej do wiatraka udajmy się razem.

Wiatrak stoi niedaleko:

nad tą małą rzeczką.

Mąka zmielona :)więc zapraszam do upieczenia bułek na kolację. Smacznego.

Składniki

(wszystkie powinny być w temperaturze pokojowej)

• 1,5 szklanki mąki pszennej
  • 1,5 łyżeczki proszku do pieczenia
  • 50 g ciepłego, miękkiego masła
  • 1/2 szklanki mleka

wersja słodka:

• 1,5 łyżki rodzynek (uprzednio namoczonych)
  • 1 laska wanilii
  • 1 łyżka cukru kokosowego, miodu (po 1 rż), syropu daktylowego

(do roku nie dosładzaj dziecku potraw)

wersja wytrawna:

• 1-2 łyżek tartego sera żółtego
  • 1 łyżka posiekanego oregano
  • 1 ząbek wyciśniętego czosnku

Nastaw piekarnik na 200’C i wyłóż blachę papierem do pieczenia. Wszystkie składniki ciasta przełóż do misy minimalaksera i zblendować na gładkie ciasto lub po prostu wyrób rękoma. Do ciasta dodaj wybrane składniki wersji słodkiej lub wytrawnej. Możesz podzielić ciasto na pół i zrobić obie wersje. Odrywaj po kawałku ciasta i formuj kulkę. Ułóż na blaszce w odstępach i spłaszcz lekko. Posmaruj mlekiem i posyp ulubioną posypką (u mnie amarantus i czarnuszka). Piecz 15-20 minut. Kontroluj stopień zrumienienia.

Życzę miłej zabawy i smacznego:). Miło będzie otrzymać zdjęcia prac i z zajęć. Do jutra:) Pani Beata Lichota