AKADEMIA AQUAFRESH

Dzieci z GRUPY 2 uczestniczą w zajęciach Programu „Akademia Aquafresh”, którego nadrzędnym celem jest zwrócenie uwagi najmłodszych na konieczność dbania o higienę jamy ustnej. Przedszkolaki pod kierunkiem pań w swoich grupach poznały już mieszkańców Pastusiowej Krainy – Milky, Lilly i Billego oraz Szczotkusia, którzy pomagają Zębusiowi w walce z Robaczkiem Próchniaczkiem. Dzieci już wiedzą, że zęby należy myć przynajmniej dwa razy w ciągu dnia (rano i wieczorem), a zamiast słodyczy warto zjeść owoc albo warzywo. Na każdych zajęcia przedszkolaki poznają nową przygodę Pastusiowych Bohaterów, rozmawiają na jej temat, uczestniczą w różnych zabawach ruchowych (np. „Czas na nową szczoteczkę”, „Mam cię robaczku”) i wykonują różnego rodzaju prace plastyczne.

Poznają także wesołe rymowanki, a oto jedna z nich:

Szuru – buru szczotka, pasta

Szuru- buru sprawa jasna.

Szuru- buru raz po raz

Zaraz czyste ząbki masz.

Wszystkie dzieci chętnie uczestniczą w tych zajęciach, a tym samym zdobywają wiedzę na temat właściwego postepowania aby mieć zdrowe i piękne ząbki.

Zachęcamy również Rodziców do odwiedzenia strony internetowej programu, można tam znaleźć piosenki, zabawy, ciekawe filmy dla dzieci przybliżające im profilaktykę dbania o higienę jamy ustnej: www.Akademia- Aquafresh.pl

biuro@przedszkole23gda.pl