Gimnastyka buzi i języka 14.04 popołudnie

Witam wszystkich po Świętach, mam nadzieję, że macie dużo energii i jesteście gotowi na wiosenne zabawy.

Zaczynamy! :)))

Zapraszam na gimnastykę buzi i języka.

Proponujemy zabawę pt. ,,Poszukiwanie wiosny”.

• Przeczytaj dziecku poniższe opowiadanie języczka, który wybrał się na poszukiwanie wiosny. Zadaniem dziecka jest uważne słuchanie opowiadania oraz polecam, aby we wskazanym momencie dziecko wykonywało odpowiednie czynności.

Opowiadanie:

Zbliżała się wiosna. Za oknem słychać było śpiew ptaków(dzieci naśladują głosy ptaków). Języczek wybrał się do lasu na poszukiwanie oznak wiosny.

Jechał na koniu(dzieci kląskają, uderzając sze­rokim językiem o podniebienie).

Na łące zobaczył bociany(dzieci wymawiają: kle, kle).

Zatrzymał się na leśnej polanie(dzieci wymawiają: prr).

Zsiadł z konia, rozejrzał się wokoło (dzieci oblizują wargi ruchem okrężnym).

Świeciło słońce, wiał delikatny wiatr (dzieci wykonują krótki wdech nosem, chwilę zatrzymują powietrze i długo wydychają ustami).

Było ciepło i przyjemnie(dzieci uśmiechają się, roz­chylając wargi).

Na skraju polany zakwitły wiosenne kwiaty –krokusy, przebiśniegi.

Pachniało wiosną(dzieci oddychają głęboko, wdychając powietrze nosem, wydychając ustami). Języczek pochylił się i powąchał kwiaty(dzieci wdychają powietrze nosem) i kichnął(dzieci kichają, wymawiając: a-psik).

W tym momen­cie zauważył przeciskającego się przez zarośla jeża (dzieci ziewają, przeciskają język między złączonymi zębami).

Zrobiło się późno. Języczek wsiadł na konia i pogalopował do domu (dzieci kląskają, uderzając szerokim językiem o podniebienie)

Przygotujcie prześcieradło, duży materiał lub koc. Chwyćcie materiał i poruszajcie nim kilkakrotnie: do góry-na dół, wolno-szybko. Na hasło: STOP- przestajecie poruszać materiałem. W przerwie przeczytaj dziecku poniższe zdania (lub wg. własnego pomysłu). Jeżeli zdanie jest prawdziwe chowacie się pod materiał, jeżeli zdanie jest fałszywe siadacie na dywanie.

Propozycje zdań:

• Języczek szukał oznak wiosny. (prawda)
  • Języczek na łące zobaczył żabę. (fałsz)
  • Na polanie padał deszcz. (fałsz)
  • Na polanie rosły krokusy i przebiśniegi. (prawda)
  • Języczek na polanie zobaczył borsuka (fałsz)

Pozdrawiam Pani Gabrysia