Koty na płoty – 24.04

Witam kochane dzieci dziś piątek, piąteczek, piątunio 🙂

Temat: Koty na płoty

1. Zabawa ,,Dopowiedz i zrób”

Mama lub tata mówi zdania, których zakończenia – słowa, do rymu – dopowiadają dzieci.
Wykonują również czynność, o której jest mowa w zdaniu.
Powiedz: prosię i podrap się po ……… ( nosie).
Powiedz: koń i wyciągnij do mnie …… ( dłoń).
Powiedz: konie i dotknij się w ……… ( skronie).
Powiedz: krowy i dotknij palcem ……. ( głowy).
Powiedz: króliczki i nadmij …………. ( policzki).
Powiedz: kaczuszka i dotknij łokciem …( brzuszka).
Powiedz: psy i klaśnij raz, …………… ( dwa, trzy).

2.  „Koty na płoty”-

Zapraszam Was do zabawy ruchowej. Dzieci swobodnie poruszają się po pokoju. Na umówiony znak rodzica (podniesienie ręki), zatrzymują się i wsłuchują w liczbę klaśnięć, a następnie wykonują małe kroki do przodu (np. dwa klaśnięcia – dwa kroki do przodu lub do tyłu).

3. Obejrzyjcie teraz zwierzątka z prezentacji i zobaczcie jak się nazywają ich dzieci

zwierzęta-na-wsi-prezentacja

4. „Kotki” – zabawa ruchowa naśladowcza.

Rodzic opowiada historyjkę, dziecko zaś naśladuje koty, ilustrując ruchem treść opowiadania R:

Po podwórku chodzą koty, dumnie i spokojnie. Nagle na podwórko wbiegł pies, kot zrobił koci grzbiet, przeciągnął się i wskoczył na płotek. Bardzo ostrożnie maszerował po szczebelkach, podnosząc wysoko łapki. Nagle zobaczył harcujące myszy. Po cichutku zeskoczył z płotka i, skradając się, podszedł do mysiej norki. Tam przyczaił się i zapolował na mysz. Ta jednak mu uciekła. Kot zniechęcony poszedł do swojego legowiska w starym koszu, zwinął się w kłębuszek i zasnął”.

6. Kot z gazety- kreatywna praca plastyczna

Do wykonania tej pracy plastycznej potrzebujesz:

kolorową kartkę z bloku rysunkowego

szare gazety

zeszyt papierów kolorowych

klej

nożyczki

Prace plastyczne ze zwierzakami są szczególnie lubiane przez dzieci. Taka twórczość na pewno sprawi dzieciom wiele radości, a przy tym rozwinie wyobraźnie, kreatywność i zdolności manualne. Drogie dzieci czekam na zdjęcia waszych kotków – zrobimy wystawę i będziemy wspólnie oglądać.

Zdjęcia koty praca:

Miłego weekendu kochani, do poniedziałku 🙂 pani Gabrysia