PRZEDSZKOLAK MŁODYM EKOLOGIEM

FOCZKI już kolejny raz podejmowały działania , które miały na celu przybliżyć temat dotyczący selektywnej zbiórki odpadów. Przedszkolaki dowiedziały się dlaczego segregacja śmieci jest tak ważna, co dzieje się z odpadami i jak je można wykorzystać oraz co oznacza słowo „recykling”. Zaprezentowane były ilustracje przedstawiające czyste środowisko i zanieczyszczone oraz film edukacyjny, którego bohaterem był Ekuś segregujący śmieci do odpowiednich pojemników. Potem przyszedł czas na działania praktyczne. Przedszkolaki poradziły sobie z segregowaniem odpadów do pojemników w odpowiednim kolorze: szkło –  zielony, plastik- żółty i niebieski – papiery. Był też jeszcze jeden – brązowy do którego, wrzucamy odpady zielone czyli: liście, skoszoną trawę, kwiaty ogrodowe i balkonowe. Poruszone tematy pozwoliły dzieciom wzbogacić swoje wiadomości i słownictwo. Słowo „recykling” jest znane każdemu przedszkolakowi. Zakończeniem działań było wspólne wykonanie ROBOTA- OCZYWIŚCIE Z SUROWCÓW WTÓRNYCH. Dołączyli się również Rodzice, którzy wykazali się pomysłowością oraz kreatywnością. Razem z dziećmi wykonali EKO ZABAWKI, które podziwiały w holu wszystkie przedszkolaki.

biuro@przedszkole23gda.pl