ŚWIATOWY DZIEŃ MATEMATYKI

Dnia 12 marca 2019 r.

DZIEŃ MATEMATYKI

Święto zostało zapoczątkowane przez organizację “World Education Games” w 2007 roku. Od tego czasu było organizowane co roku w każdą pierwszą środę marca. W pierwszych obchodach tego święta wzięło udział 286 tysięcy uczniów z 98 krajów świata. Światowy Dzień Matematyki z każdym rokiem cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W Polsce pierwsze obchody Dnia Matematyki odbyły się 12 marca 2014 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve.

Matematyka kształtuje i uczy dzieci, jest fundamentem logicznego myślenia. Pełni ważną funkcję w procesach poznawania i rozumienia otaczającego świata. Dzieci nigdy nie są za małe na spotkanie z matematyką, czują ją intuicyjnie, mają w sobie niezwykły, cenny, naturalny potencjał. Metody wykorzystywane podczas codziennych zajęć aktywizują dzieci, zachęcają do wspólnych poszukiwań, podejmowania wyzwań, pokonywania trudności, działania, generowania pomysłów.

W tym dniu wybraliśmy się do zaprzyjaźnionego Przedszkola Nr 1 „Tęczowa Jedyneczka” na wspólne , matematyczne zabawy. Każdy przedszkolak miał możliwość wykazać się podczas zadań matematycznych. Dziękujemy Pani Wioli za zaproszenie.

biuro@przedszkole23gda.pl