ZABAWY Z CHUSTA ANIMACYJNĄ W OGRODZIE

Zabawy z chustą animacyjną są częścią Pedagogiki Zabawy. Pedagogika Zabawy wzbogaca i wspiera dziedziny pedagogiczne w ich formach pracy i komunikacji poprzez sensowną i bogatą w przeżycie metodykę. W praktyce oznacza to: radość i zabawę we wspólnym odkrywaniu i przeżywaniu, zabawy, które pobudzają do wartościowego przeżywania siebie samego i siebie wzajemnie.

W słoneczny dzień grupa FOCZKI zabrała na zieloną trawę kolorową chustę animacyjną, przy użyciu której uwielbiają się bawić. Zabawa zaczęła się od gier integracyjnych, poprzez gry ćwiczące współdziałanie, spostrzegawczość i zręczność, aż do gier opartych na zaufaniu do grupy. Zabaw z chustą animacyjną  przypominającą spadochron  nie było końca, dzieci miały wiele radości przy wymyślaniu własnych pomysłów na gry i modyfikowaniu już im znanych.

biuro@przedszkole23gda.pl