Zajęcia popołudniowe – 11.05

Witam Was kochane dzieci 🙂 dzisiaj zajęcia popołudniowe przekładamy na wieczór 🙂

Podczas wieczornej toalety proponuje wykonanie dwóch ćwiczeń:

Jak myć zęby?”prezentowanie sposobu prawidłowego mycia zębów Rodzic prezentuje dziecku technikę prawidłowego i dokładnego mycia zębów, a także daje dziecku czas na samodzielne wykonanie tych działań, oraz koryguje ewentualne błędy. Po zakończonym myciu rodzic przypomina dziecku, że przyborów toaletowych nie wolno pożyczać ani odkładać w nieodpowiednie miejsca, oraz że należy dbać o zachowanie ich w czystości (dokładne wypłukiwanie resztek pasty)

Liczymy czyste ząbki” zabawa rozwijająca sprawność języka. Dziecko ogląda w lustrze efekty działań podjętych w poprzednim ćwiczeniu. Przygląda się swoim zębom i dokładnie je liczy. Nie wolno jednak dotykać zębów palcami – każdego zęba trzeba dotknąć językiem. Rozpoczynamy od dolnych zębów z tyłu jamy ustnej, przechodzimy do przodu i kończymy znów na tylnych zębach z drugiej strony buzi. Następnie pionizujemy język i analogicznie liczymy górne zęby.

Pozdrawiam Pani Gabrysia 🙂