Zajęcia popołudniowe – 13.05

Dzień dobry kochane przedszkolaki i drodzy rodzice!

Wiosna kojarzy się wszystkim z budząca się do życia przyrodą. Wiosna jest piękną i bogatą porą roku. Kwiaty, soczysta zieleń traw, słoneczna pogoda, lekki ciepły wiatr to dla większości z nas skojarzenia związane z łąką. Łąka jest bardzo interesującym środowiskiem przyrodniczym. Jest gęsto pokryta zielonymi roślinami; jej mieszkańcami są liczne zwierzęta, głównie owady oraz pająki. Na łące rosną również kwiaty – kaczeńce, pierwiosnki, stokrotki i wiele innych. I właśnie o łące będziemy rozmawiać w tym tygodniu. Poznacie różne owady, zwierzęta, kwiaty i ptaki, które można spotkać podczas spaceru na łące.

Usiądźcie wygodnie i zaczynamy! 🙂

Słyszycie? Co tak takiego? https://www.youtube.com/watch?v=IoC7WCfx6Z0 Tak, takie dźwięki można usłyszeć na majowej łące.

Tutaj https://www.youtube.com/watch?v=LKLf5EN1Ff4 zobaczycie ciekawy film, w którym bohaterem jest Skrzat Borówka, przybliży on wam życie na łące

A tutaj https://www.youtube.com/watch?v=bgmm4e9ARw4&t=1s znajdziecie piękne zdjęcia roślin i zwierząt żyjących na łące, w tle słuchać muzykę klasyczną (Edvard Grieg – Poranek).

Pozdrawiam Pani Gabrysia

  • Przedszkole Nr 23,
    ul.Wolności 26
    80-538 Gdańsk

  • NIP 583-21-27-009
    tel./fax 583464949
    sekretariat@p23.edu.gdansk.pl