Zajęcia popołudniowe – 15.05

Witam Was kochane dzieci w piątek, piąteczek, piątunio 🙂

Zapraszam do aktywności ruchowej :

ZABAWY PRZEDSZKOLAKÓW NA ŁĄCE

• Przeprawa przez rzekę

Wyobraźcie sobie, że przez Wasz pokój przepływa rzeka. Długi rwący potok rozciąga swoje brzegi od stołu, aż do kanapy lub od ściany do ściany, w zależności od rozkładu mieszkania. Musicie przejść na drugą stronę skacząc po kamieniach, ale tak, aby nie wpaść do wody. Czym są kamienie? Poduszkami jaśkami lub innymi kawałkami materiału. Rozłóżcie je na podłodze tak, aby przejście po nich nie było zbyt łatwe. I po każdym prawidłowym przedostaniu się na drugi brzeg zmieniajcie ustawienie. Oczywiście na trudniejsze, tak jakby to był kolejny level do przejścia w grze.

• „Motyle i kwiaty”
    Dzieci-motyle fruwają nad łąką, omijając kolorowe kwiaty (koce lub poduszki), w rytmie wyklaskiwanym. Podczas przerwy w klaskaniu przykucają na kwiatki.
  • Boćki” – zabawa z elementem marszu.
    Dzieci chodzą po pokoju wysoko podnosząc kolana.
  • Łąka” – zabawa bieżna.

Dzieci biegają na po pokoju naśladując zbieranie kwiatów.

• Maszerujące mrówki” – zabawa naśladująca.
    Dzieci maszerują po pokoju zgodnie z wyklaskiwanym rytmem.
  • Fruwające motyle” – zabawa naśladująca.
    Dzieci powoli poruszają się po pokoju, powoli poruszając wyciągniętymi do boku wyprostowanymi w łokciach rękami.

Kochane Przedszkolaki zapraszam was teraz do posłuchania piosenki
    o małej żabce. Możecie odnaleźć ją tu:

Na zakończenie zapraszam Was do wykonania zadania. Przygotujcie kolorowe mazaki oraz kredki. Mazakiem połączcie po śladzie przerywane linie. Następnie pokolorujcie pięknie żabkę według własnego pomysłu.

Pozdrawiam i życzę miłego weekendu 🙂 Pani Gabrysia