CZERWONY KAPTUREK 17.04.2020 r zajęcia popołudniowe

Dzisiaj kochane przedszkolaki zrobimy sobie bajkowe popołudnie. Na pewno znacie mnóstwo ciekawych bajek bo często mi je opowiadałyście. Kiedy byłam taka mała jak Wy chodziłam też do przedszkola i uwielbiałam słuchać bajki o „Czerwonym Kapturku”. Bardzo się bałam tego groźnego wilka, ale jak to w bajkach bywa dobro zwycięża zło!!! Wielokrotnie na zabawie karnawałowej  byłam przebrana za Czerwonego Kapturka”. Nie wierzycie? To popatrzcie na moje przedszkolne zdjęcie. Co prawda jest ono czarno-białe bo wtedy nie było jeszcze zdjęć kolorowych.

Poniżej przedstawiam Wam  historyjkę obrazkową o Czerwonym Kapturku. Nie, nie…rodzice nie będą jej Wam dzisiaj opowiadać. To Wy  opowiecie ją rodzicom. Czy zaciekawiliście rodziców swoim opowiadaniem?

A teraz pora na zabawę dydaktyczną „Co Czerwony Kapturek ma w koszyczku?  Rodzicu przygotuj koszyk z różnymi przedmiotami, które dziecko zna. Koszyk zakryj chustą lub serwetką. Zadaniem dziecka jest odgadnąć za pomocą dotyku, jaki przedmiot ukryty jest w koszyczku.

Mam nadzieję że dobrze się dzisiaj bawiliście. Życzę Wam udanego weekendu i do zobaczenia  w poniedziałek:)

A.Ilnicka