DZIEŃ STRAŻAKA CZ.II – zajęcia popołudniowe 04.05.2020

Witam moje Kochane Dzieciaczki w poniedziałkowe popołudnie 😊

Pani Ania bardzo dużo opowiedziała Wam  o „Dniu Strażaka”, jestem pewna, że wszystko zapamiętaliście! 😉 Pora na ciąg dalszy.

Poćwiczymy nasze buzie.

Zaczynamy!

Pewnego  dnia przy ulicy Szałasowej wybuchł pożar. Pani Szostkowa zadzwoniła do straży pożarnej. Strażak Staszek szybko wskoczył do wozu i „ na sygnale” pojechał na miejsce pożaru ( dzieci wymawiają połączenie samogłosek e-o,e-o). Na miejscu zobaczył, że płonie dach (układają  dolne zęby na górną wargę ) i parter ( układają górne zęby na dolną wargę) Rozwinął wąż ( tworzą rulonik z języka) i zaczął gasić płomienie. Strażak biegał po całym domu, gasząc ogień( dzieci przesuwają czubkiem językiem po górnych zębach, podniebieniu górnym i dolnych zębach). Nagle zabrakło wody. Staszek postanowił gasić ogień piaskiem  (wysuwają i chowają szeroki i płaski język). W końcu ogień zgasł, słychać było tylko syk (wymawiają  długie sss..). Strażak jeszcze raz sprawdził wszystkie pomieszczenia domu (czubkiem języka dotykają podniebienia górnego, górnych zębów, wewnętrznej strony policzków, dolnych zębów i podniebienia dolnego). Strażak Staszek zadowolony z wykonanej pracy (dzieci rozciągają usta w szerokim uśmiechu) odjechał wozem strażackim  wykonują motorek wargami).

Pamiętacie jeszcze Kicię Kocię? W takim razie zapraszam na kolejną dawkę przygód z sympatyczną Kicią, tym razem o… sami zobaczcie 🙂

Jak Wam się podobało? Już wiecie, że strażak po pracy rozbiera swój mundur i może nosić kolorowe skarpetki? 🙂 Co jeszcze robi strażak poza gaszeniem pożarów?

A kto ma ochotę na kolorowanie i ma możliwość wydrukowania obrazka klika poniżej 🙂 A kto nie… specjalnie dla mnie rysuje postać STRAŻAKA! 🙂

Pozdrawiam Was
Monika O.