DZIEŃ ZIEMI – zajęcia popołudniowe 22.04.2020

Witam popołudniu wszystkie Przedszkolaki!

Widziałam dzisiaj Waszą przysięgę przygotowaną przez Panią Anię. Czy każdy z Was ją złożył i wie, że trzeba chronić Ziemię i o nią dbać ? 😊

A teraz chciałabym, żebyście spróbowali rozwiązać zagadkę. Do dzieła!

„Co to jest?”

To jest kula kolorowa na niej plam tak wiele.
Dominuje błękit nieba, jest też biel i zieleń. (globus)

Kto z Was ma w domku globus, ręka do góry 😊 Nie raz mieliście okazję go zobaczyć w naszym przedszkolu, bo czasami pomagał nam w zajęciach, pamiętacie? Przypomnijcie sobie jak wygląda i spójrzcie na zdjęcie. Kto pamięta, co oznaczają kolory na globusie? Co jest oznaczone kolorem niebieskim?

A teraz Drogie Dzieci sprawdzimy czy pamiętacie nazwy kontynentów. Uczyliśmy się ich całkiem niedawno 😊

„Jaki to kontynent?” – odgadywanie nazw.

Rodzic mówi głoskami nazwę kontynentu, dziecko odgaduje i odszukuje na globusie.

Przesyłam Wam kilka bajek, które możecie obejrzeć w wolnej chwili.

„Czysto, ładnie i bez śmieci”

„W kontakcie z naturą”

Popatrzcie na obrazki poniżej i spróbujcie opowiedzieć o czym marzy Ziemia? Co mogą oznaczać te przekreślone fotografie?

Na koniec coś pysznego od Pani Iwonki😊 Z okazji „Dnia Ziemi” Pani Iwonką przygotowała dla Was pyszną surówkę z darów, które mamy od Matki Ziemi.  Popatrzcie sami i spróbujcie przygotować taką samą. Serdeczne pozdrowienia i uściski od Pani Iwonki.

Przepis:
– jedna połówka kapusty pekińskiej
– czerwona, zielona i żółta papryka
– majonez ( 1 łyżka)
– musztarda ( 1 łyżka)
– 200 g słodkiej śmietanki 12%
– szczypta soli i pieprzu
Wszystko kroimy na małe kawałki i mieszamy. Gotowe ! Smacznego!

Miłego dnia!

Pani Monika