KTO TO JEST ODKRYWCA?zajęcia poranne 27.04.2020r

Witam wszystkie Delfinki po minionych dniach wolnych!

Wyspaliście się dzisiaj? Jak Wam minął weekend? Wychodziliście na spacery? Pogoda całkiem dopisywała, więc na pewno cieszyliście się słoneczkiem. Mam nadzieję, że  śniadanie już zjedzone i możemy zacząć zajęcia.

Na początek chciałabym Wam zaproponować trochę gimnastyki. Przygotujcie kawałek wstążki albo sznurka. Macie wygodne ubrania? Włącznie ulubioną muzykę i zaczynamy😊

Ćwiczenia małych odkrywców

Ćwiczenia ramion: stoicie na dywanie. Trzymacie w ręce wstążkę, kiedy rodzic zatrzyma muzykę  wyciągacie rękę przed siebie i zataczacie wstążką koła raz prawą, raz lewą ręką.

Ćwiczenia ożywiające:  stoicie na dywanie, trzymacie swoje wstążki. Na hasło: Leci! – skaczecie wysoko, unosząc wstążki. Na hasło: Ląduje! – przykucacie i opuszczają wstążki na podłogę.

Ćwiczenia z elementem równowagi: ustawiacie się  dywanie. Unosicie rękę, w której trzymacie wstążkę, drugą rękę opieracie na biodrze. Stańcie na jednej nodze i liczcie głośno do dziesięciu.

Ćwiczenia z elementem skoku: układacie na dywanie wstążkę w różnych. Następnie ustawiacie się jedno za drugim i przeskakujecie przez wstążki obunóż.

Ćwiczenia mięśni brzucha: połóżcie się na plecach z wyprostowanymi nogami i rękami. Trzymajcie w rękach rozciągniętą wstążkę. Na zatrzymanie muzyki usiądźcie w siadzie prostym i zróbcie skłon w przód, tak aby wstążką dotknąć palców stóp.

Ćwiczenia oddechowe: usiądźcie w siadzie skrzyżnym. Trzymajcie przed sobą wstążkę, na którą będziecie dmuchać z różną siłą wydechu. Starajcie się, aby wstążka jak najmocniej się poruszała. Po zabawie ze wstążką wykonajcie 10 spokojnych wdechów i wydechów.

Zmęczyliście się? Bo ja tak! Teraz będziecie musieli wytężyć swoje umysły. 😊

Moje Drogie Dzieci, usiądźcie wygodnie i spróbujcie odpowiedzieć na pytania: Kto to jest odkrywca? Czym zajmuje się odkrywca? A kogo Wy uważacie za odkrywcę?

Odkrywca to człowiek który jako pierwszy coś odkrył. Może to być dowolna rzecz, którą on jako pierwszy zobaczył czy czegoś dokonał.

A teraz posłuchajcie piosenki 😊

Już wiecie kim jest ODKRYWCA?

Poproście rodziców, żeby przeczytali Wam dwa opowiadania o znanych odkrywcach, oni też byli kiedyś mali😊

Krzysztof Kolumb – słynny podróżnik, odkrywca Ameryki

Mikołaj Kopernik – słynny astronom, który odkrył, że to Ziemia krąży wokół Słońca.

Kto ma w domu globus niech poszuka z Rodzicami, gdzie leży Ameryka.
Poproście Rodziców, żeby za pomocą piłki pokazali Wam, jak Ziemia obraca się wokół własnej osi i Słońca.

Czas na zabawę prawdziwego badacza!

Przygotujcie : lusterko, kawałek folii aluminiowej, drewnianą deskę, metalową łyżkę, plastikową butelkę, okulary przeciwsłoneczne, blaszaną tacę, chusteczkę higieniczną i miskę z wodą.

Czy zobaczę tu swoje odbicie?

Waszym zadaniem  jest sprawdzenie, w których przedmiotach można zobaczyć swoje odbicie.

Moi drodzy, chciałabym żebyście wyciągnęli teraz książeczki i spróbowali zrobić zadania ze strony 8 i 9. Powodzenia!

Życzę Wam udanego popołudnia!

Pani Monika