KULINARNY CZWARTEK – 23.04.2020 zajęcia popołudniowe

Witam Wszystkich w czwartkowe popołudnie!

Ale dużo ciekawych rzeczy dowiedzieliście się o robotach, prawda? 😊

Chciałabym, żebyście poprosili Rodziców aby coś Wam przeczytali. Zastanawiacie się pewnie, co to takiego? Kliknijcie w plik poniżej i przekonajcie się 😊

Jak Wam się podobało? Już wiecie, dlaczego Wasi rodzice i często Panie
w przedszkolu tak często zachęcają Was do zjedzenia wszystkiego z talerza? Mam nadzieję, że teraz będziecie już zjadać wszystko😊 Przekonamy się, gdy wrócicie do przedszkola.

A teraz wytężcie wzrok i spróbujcie odnaleźć 5 różnic na obrazkach z pliku poniżej 😊

Udało się? W takim razie, kto ma taką możliwość niech wydrukuje ćwiczenie i pokoloruje obrazek.

Dzisiaj będziecie pichcić z Panią Kasią P. Pani Kasia ściska Was mocno
i ma dla Was coś pysznego do przygotowania na podwieczorek. Popatrzcie.

Oto przepis na…

PLACUSZKI Z DAKTYLAMI

Składniki:

2 jajka
30 g mąki kokosowej ( lub jaglanej)
4 posiekane daktyle
olej kokosowy

Przygotowanie:

Białka jajek ubić na sztywną pianę, dodać mąkę, żółtka i daktyle, pomieszać. Smażyć na łyżeczce oleju kokosowego ( ok. 1 minutę z każdej strony). Podawać z ulubionymi dodatkami – z odrobiną miodu lub syropu klonowego i owocami.

Smacznego!

Wyglądają przepysznie, prawda? Ja zaraz zabieram się do roboty! Wy też ?:)

A na koniec trochę angielskiego. W pierwszym linku mam dla Was naukę słówek, o tym, co znajduje się w kuchni. A w drugim zaśpiewacie
z Johnnym piosenkę o gotowaniu . Klikajcie! 😊