KULINARNY WTOREK -zajęcia popołudniowe 21.04.2020

Witam Delfinki!

Jesteście głodni czy już zjedliście obiadek? Dzisiaj mam dla Was coś pysznego od Pani Justynki. Przesyła Wam pomysł na obiad wraz ze zdjęciami i pozdrowieniami dla Was wszystkich. Jestem ciekawa, kto skorzysta z tego przepisu i pochwali się zdjęciami? 😊 I oczywiście to Wy macie być kucharzami, a Rodzice mają Wam pomagać przy tych najtrudniejszych rzeczach i tych niebezpiecznych.
Powodzenia!

A oto przepis 😊

KURCZAK Z PIECZONYMI ZIEMNIACZKAMI

Składniki:

– ok. 400g mięsa z piersi kurczaka
-sól
– pieprz
– czosnek granulowany
– papryka słodka
– ulubione zioła
(wszystkiego po pół łyżeczki)
– bułka tarta
– 1 jajko
– 800g ziemniaków
– pomidorki

Przygotowanie:

Pierś kroimy na mniejsze kawałki

Przyprawiamy i mieszamy. Przyprawione mięso musi odpocząć, dlatego chowam je na ok pół godziny do lodówki. W tym czasie przygotowujemy jajko i bułkę tartą.

800g ziemniaków obieramy i myjemy. Osuszamy ręcznikiem papierowym. Ziemniaki kroimy na grube frytki. Przyprawiamy je solą, słodką papryką i tymiankiem – można użyć gotowej przyprawy do ziemniaków. Tu proporcja są podobne jak w przyprawianiu mięsa, czyli wszystkiego po pół łyżeczki. Mieszamy dokładnie i skrapiamy oliwą lub olejem, by podczas pieczenia nie wysychały nam. Tak przygotowane ziemniaki wkładamy na blaszkę wyłożoną papierem do pieczenia.

Blaszkę wykładamy do rozgrzanego piekarnika na 180 stopni (góra – dół) . Pieczemy ok 20 – 30 minut, po ok 15 minutach mieszamy je za pomocą łyżki.

Wyjmujemy nasze mięsko  z lodówki i zaczynamy panierować w jajku, a następnie w bułce tartej (u mnie bułka robiona własnoręcznie z ususzonych bułek). Rozgrzewamy olej na patelni. Smażymy kotleciki z obu stron na złoty kolor.

Odsączamy na ręczniku papierowym. Wykładamy na talerz, wraz z pieczonymi ziemniaczkami i dodajemy pomidorka albo ulubioną surówkę. Na moim talerzu znajduje się sos czosnkowy, jego wykonanie jest bardzo łatwe. 1 duży jogurt naturalny typu greckiego, 2 duże ząbki czosnku i szczypta soli. Czosnek przepuszczamy przez praskę, dodajemy jogurt i mieszamy. Możemy dołożyć 1 łyżeczkę gotowej przyprawy tzatzyki lub samego koperku . Pycha!

Pozdrawiam wszystkie nasze dzieci! Życzę Wam i Waszym Rodzicom dużo zdrówka, uśmiechu i wiary w to, że jutro będzie lepiej! Mam nadzieję zobaczyć Was wszystkich niebawem! 😊 Więc do zobaczenia!

Wasza Pani Justynka 😊

I jak Wam się podoba przepis na obiadek? U mnie wyszło przepysznie! Mniam!

Do zobaczenia jutro!

p. Monika