NASZA AKTYWNOŚCI 20.04.2020 r zajęcia poranne

Dzień dobry Delfinki !

Jesteście już po śniadaniu? Ząbki umyte ( buzia i ręce oczywiście też). Zapraszam Was do wspólnej, zdalnej aktywności życząc Wam wspaniałego dnia;)

Dzisiejszy dzień zaczniemy od zabawy dźwiękonaśladowczej „Domowe dźwięki” Przedstawiam Wam poniżej urządzenia domowe. Musicie je nazywać, opisać i powiedzieć, do czego one służą. A teraz proszę abyście odtworzyły odgłosy, jakie wydają przedmioty ze zdjęć.

Prawda że to nie było trudne?

Kiedy już to zadanie zostanie przez Was wykonane to mam dla Was inną zabawę. Obejrzyjcie obrazki przedstawiające różne czynności, które wykonujecie wspólnie z rodziną. Potem powiedzcie mamie lub tacie co najczęściej lubicie robić w czasie wolnym. A może narysujecie jak spędzacie czas z rodziną? Zobaczymy kto z Was aktywnie spędza czas, a kto biernie. Porównamy których obrazków jest więcej. Czekam z niecierpliwością na Wasze prace!

A teraz trochę się poruszamy „Robię to, co….”– zabawa ruchowa z elementami pantomimy. Rodzic klaszcze a dziecko biega swobodnie po pokoju. Rodzic co jakiś czas przestaje klaskać, dając hasło: Robię to, co mama! – wtedy dziecko wykonuje czynność, którą wykonuje ich mama np. w domu, albo czynność, która kojarzy im się z mamą. Rodzic może zmieniać członków rodziny, np. Robię to, co tata! (brat, siostra, dziadek, babcia).

A na koniec moi drodzy zapraszam Was do wykonania ćwiczeń z książki. KP 4 s.3 ćw. 1 i 2

Do zobaczenia we wtorek:)

A.Ilnicka

  • Przedszkole Nr 23,
    ul.Wolności 26
    80-538 Gdańsk

  • NIP 583-21-27-009
    tel./fax 583464949
    sekretariat@p23.edu.gdansk.pl