MOJE BAJKI – zajęcia popołudniowe 07.05.2020

Witam wszystkie Dzieci!

Dzisiaj troszkę poczytamy. Będą to jedne z bardziej znanych i moich ulubionych bajek, a w zasadzie baśni z dzieciństwa. To od Was będzie zależało, którą na dziś wybierzecie. Czekają na was trzy baśnie  i ćwiczenia do nich. Resztę bajek i ćwiczeń możecie przeczytać i wykonać w wolnym czasie. Czy macie jakieś swoje ukochane bajki, które czytają wam rodzice? Zróbcie zdjęcie z ulubioną bajką i pochwalcie się😊 A teraz popatrzcie poniżej.

„CALINECZKA”

Calineczka, Calinka, Calóweczka, Paluszka, Odrobinka, Dziecię elfów – baśń Hansa Christiana Andersena, wydana po raz pierwszy w 1835 r.

„KRÓLOWA ŚNIEGU”

Królowa śniegu – baśń napisana w 1844 roku przez Hansa Christiana Andersena i opublikowana rok później. W odróżnieniu od innych baśni napisanych przez Andersena, które zostały zainspirowane folklorem bądź tradycją innych narodów, opowieść ta zrodziła się w wyobraźni autora.

„BRZYDKIE KACZĄTKO”

Brzydkie kaczątko – baśń Hansa Christiana Andersena, wydana po raz pierwszy 11 listopada 1843 r.

Miłej lektury 🙂
Pani Monika