TAJEMNICE RÓŻNYCH ZAWODÓW – zajęcia poranne 13.05.2020r.

Witajcie Kochani!

Jak się dziś czujecie? Jesteście wyspani? Przyznam się Wam, że ja dziś bardzo kiepsko spałam, ponieważ mój pies – Tosia, pewnie ją pamiętacie, strasznie w nocy piszczała. Chyba ją bolał brzuch… ☹ Była noc i kompletnie nie wiedziałam, co mam zrobić. Rano była smutna i nie chciała się bawić jak zawsze, nawet nie merdała ogonem. Zabrałam ją więc do lekarza dla zwierząt. Czy wiecie jak nazywa się osoba, która leczy zwierzęta? O tym dowiecie się dziś…

Czy lekarz leczący ludzi może też leczyć zwierzęta? Czy istnieją lekarze wyspecjalizowani w chorobach owadów albo ryb? Jakie szkoły należy ukończyć, aby móc zawodowo leczyć zwierzęta?

Na początek chciałabym Was zachęcić, abyście poprosili Rodziców, by przeczytali Wam poniższy artykuł.

Jestem ciekawa czy uważnie słuchaliście? Zaraz to sprawdzimy😊 Oto ćwiczenie dla Was. Otwórzcie poniższe ćwiczenie.

Jak Wam poszło? Udało się Wam prawidłowo udzielić odpowiedzi na wszystkie pytania?

W wolnej chwili wykonajcie ćwiczenie ze str. 23,  a teraz…

UWAGA! UWAGA! Bawimy się w weterynarza! Na pewno macie w domu pluszaki? Przygotujcie jak największą ilość „pacjentów” – pluszaków do leczenia. Kto ma zestaw do zabawy w lekarza ? Jest oczywiście mile widziany. Kto nie posiada takie zestawu może narysować potrzebne narzędzia i później je wyciąć. Jestem ciekawa, kto stworzy najfajniejszy gabinet weterynaryjny i będzie miał wielu pacjentów😊 Popatrzcie na przykładowe zdjęcia z zabawy w weterynarza.

Drodzy Rodzice

Miło  nam będzie,  jeśli podczas aktywności swoich pociech zrobicie im zdjęcie.  Z wielką przyjemnością obejrzymy wszystko razem, kiedy tylko się spotkamy.

Rozumiemy, że to wielkie wyzwanie nie tylko dla dzieci, ale także i dla Państwa, dlatego tym bardziej chcemy dać  dziecku  możliwość zaprezentowania  się na tle całej grupy  w przedszkolu.

Serdecznie pozdrawiam
Monika O.

  • Przedszkole Nr 23,
    ul.Wolności 26
    80-538 Gdańsk

  • NIP 583-21-27-009
    tel./fax 583464949
    sekretariat@p23.edu.gdansk.pl