Klub Mleczaka.

W tym tygodniu dzieci z naszej grupy przystąpiły do ogólnopolskiego programu edukacji zdrowotnej dla przedszkolaków „Klub Mleczaka”.

W tym wieku bardzo istotne jest wytworzenie trwałego nawyku higieny jamy ustnej, poprzez regularne szczotkowanie zębów, a także spożywanie odpowiednich pokarmów. Już nawet 3 latek wie, że jego ząbki są mu bardzo potrzebne i należy o nie dbać, by rosły zdrowe i nigdy nie chorowały.

Nasz Mleczak podjął się wyjątkowej misji. Ma za zadanie nauczyć wszystkie przedszkolaki mycia ząbków, bo wie jak ważne jest by były zdrowe i nie atakowała ich próchnica. Poznaliśmy również przyjaciół Mlczaka : Krokodyla – Aleksandra, który przypomniał nam, że dla zdrowia należy pić dużo wody oraz lisicę – Karolinę, która namawiała nas do ruchu na świeżym powietrzu.

• Zespół Szkolno – Przedszkolny nr7

Przedszkole Nr 23,