Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE 7.05.2020 r zajęcia poranne

Witajcie Delfinki!

Jesteście wyspane? Zapowiada się słoneczny dzień  i zanim wybierzecie się z rodzicami na spacer zapraszam Was na nasze dzisiejsze spotkanie.

Zaczynamy dzisiaj od ćwiczeń, zapraszam również rodziców:)

Pomoce : pudełko od zapałek, jeżeli nie macie pudełka mogą być dwa , średniej wielkości klocki.

( zanim zaczniesz ćwiczenia , możesz okleić zewnętrzną część pudełka )

PRZENIEŚ PUDEŁKO – połóż pudełko na prawej stopie ; idź ostrożnie opierając się na pięcie ; uważaj , aby pudełko nie spadło ; to samo ćwiczenie wykonaj lewą stopą (ćwiczenie powtórz 5 razy każdą stopą).

POŁÓŻ PUDEŁKO – usiądź skrzyżnie , włóż pudełko pod brodę ( mocno trzymaj ) ; skłoń się daleko do przodu , połóż pudełko na podłodze (ćwiczenie powtórz 4 razy ) .

KOMU SIĘ UDA ? – stań na jednej nodze , drugą podnieś zgiętą w tył ; spróbuj położyć pudełko na odwróconej stopie ( podeszwie ) zgiętej nogi; wykonaj ćwiczenie kładąc pudełko raz na jednej , raz na drugiej odwróconej stopie (ćwiczenie powtórz 4 razy ) .

WAŻYMY PUDEŁKA – usiądź skrzyżnie , jedną część pudełka połóż na lewą rękę , a drugą część na prawą , wyciągnij ręce w bok ( jeżeli nie masz pudełka połóż na dłoniach klocki ) ; „ zważ pudełka ” – skłaniając się w lewo i w prawo (ćwiczenie powtórz 8 razy ) .

PODRZUĆ I ZŁAP – podrzuć prawą ręką pudełko w górę i złap dwoma rękoma ; nie pozwól , aby pudełko upadło na podłogę ; zmień rękę i podrzuć lewą ręką . (ćwiczenie powtórz 5 razy każdą ręką ).

PODSKOCZ – włóż pudełeczko pionowo między stopy ; podskakuj obunóż w miejscu , nie wypuść pudełka ; spróbuj skakać obunóż w tył i w przód (ćwiczenie powtórz po 5 razy ) .

PODNIEŚ DO GÓRY – usiądź skulnie ( nogi zgięte , stopy na podłodze , kolana razem , ręce oparte za plecami na podłodze ) , chwyć pudełko palcami prawej stopy i podnieś do góry , to samo ćwiczenie wykonaj lewą stopą (ćwiczenie powtórz 4 razy każdą stopą).

PRZEŁÓŻ PUDEŁKO – połóż się na plecach , ręce połóż wzdłuż tułowia ; podnieś nogi ugięte w kolanach do góry , pod kolanami przełóż pudełko z jednej ręki do drugiej ; po przełożeniu pudelka , połóż się prosto (ćwiczenie powtórz 4 razy ) .

CELUJ DO KOSZA – wrzuć pudełko do kosza ( może być kółko ułożone z ręcznika , sznurka ), raz prawą raz lewą ręką ; spróbuj zwiększyć odległość od kosza (ćwiczenie powtórz 4 razy każdą ręką ).

WYMYŚL WŁASNE ĆWICZENIE Z WYKORZYSTANIEM PUDEŁKA .

Zmęczyłyście się? Troszkę teraz odpocznijcie.

Na pewno u Was w domu jest bardzo dużo książek. A czy wiecie jakie mogą być rodzaje książek?

Wszystkie książki mają zalety, oto kilka z nich.

Książka pomaga nam rozwijać język i słownictwo. Uczy nas wyrażać myśli i rozumieć innych

Książka dostarcza nam wiedz o innych krajach i kulturach, o przyrodzie, technice, historii, o tym wszystkim,o czym chcielibyśmy dowiedzieć się  czegoś więcej

Książka dodaje sił i zapału. Dostarcza nam rozrywki i emocji. Może rozśmieszyć lub zasmucić. Może pocieszyć i wskazać nowe możliwości.

Dobra książka, którą można czytać na głos, przynosi radość dzieciom i dorosłym. Buduje pomost między pokoleniami.

Książka jest naszym towarzyszem w samotności. Łatwo wziąć ją ze sobą i czytać gdziekolwiek. Z biblioteki można ją wypożyczyć za darmo i nie trzeba podłączać jej do prądu.

A czy wiecie gdzie można spotkać książki ? Macie rację książki można spotkać w księgarni, czytelni i w bibliotece.

Księgarnia jest to miejsce w którym możemy kupić książki.

Czytelnia to sala, stanowiąca zwykle część biblioteki, przeznaczona do czytania książek oraz do nauki.

W Nowym Porcie gdzie znajduje się nasze przedszkole jest biblioteka. To miejsce w którym wypożycza się książki. Bardzo często tam chodzimy, a książki, które tam wypożyczamy czytamy potem w przedszkolu. Po przeczytaniu książki te należy zwrócić do biblioteki. Przypomnijcie sobie na czym polega praca bibliotekarza.

Proszę wykonajcie dzisiaj również ćwiczenia z książki nr 4 s. 19

Miłego popołudnia